vyvěšeno od: 18. 12. 2019

Program Bez rizika

Obrázek - Program Bez rizika

V průběhu září a října 2019 jsme za podpory Jihočeského kraje, z dotačního programu pro rok 2019-Podpora prevence kriminality v Jihočeském kraji, uspořádali na Základní škole a Gymnáziu Vodňany čtyři programy všeobecné prevence s názvem Bez Rizika, reg. č. 454-02-006.

vyvěšeno od: 27. 11. 2019

Zveme Vás na jarmark

Obrázek - Zveme Vás na jarmark

V sobotu, 30.11., bude probíhat již tradiční vánoční jarmark naší školy. Přípravy jsou v plném proudu, děti vyrábí ostošest.

Těšíme se na Vaší návštěvu a doufáme, že Vám naše výrobky udělají radost.

Bobřík informatiky

Obrázek - Bobřík informatiky     Bobřík informatiky je mezinárodní soutěž, která zkouší informatické myšlení žáků. Testové úlohy jsou otevřené na webu ibobr.cz a žáci si je tedy mohou znovu zkusit. Na konci testu, každý žák vidí získaný počet bodů a může si zpětně prohlédnou své odpovědi. Ke každé úloze je také připojený komentář s postupem řešení a s vysvětlením, jako souvislost měla úloha s informatikou.

vyvěšeno od: 21. 11. 2019

Přípravné kurzy pro přijímací zkoušky

Obrázek - Přípravné kurzy pro přijímací zkoušky

Základní škola a Gymnázium Vodňany pořádá v termínu prosinec 2019 – březen 2020 přípravné kurzy pro žáky 5. a 9. tříd základních škol k přijímacím zkouškám z matematiky a českého jazyka.
Rozpis kurzů naleznete zde.

vyvěšeno od: 21. 11. 2019

Kde všude se skrývá matematika

Obrázek - Kde všude se skrývá matematika

Tak se jmenovala akce na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích, kde jsme navštívili přednášky  Flexagony, Matematické paradoxy, Procházka ostrovem poctivců a padouchů, Archimédovy stroje, Caesarova šifra, Optimalizace tvarů a kreslení grafů jedním tvarem. Většina přednášek byla uzpůsobena tak, aby ji byl schopen porozumět student nižšího gymnázia či druhého stupně základní školy.
Akce se nám líbila, dokonce si někteří z nás odnesli odměny za správné výpočty a logické uvažování ve formě sladkostí. Příští rok se určitě vypravíme znovu!

Mgr. Klára Hunešová

vyvěšeno od: 13. 11. 2019

Vánoční JARMARK

Obrázek - Vánoční JARMARK

vyvěšeno od: 11. 11. 2019

Bezva Den

Obrázek - Bezva Den     V úterý 1. října se dveře všech budov naší školy otevřely dokořán a uvnitř se pedagogové i žáci těšili na návštěvu rodičů a přátel školy. Byl totiž BezvaDen, den otevřených dveří.
Přálo nám i počasí, které do svého repertoáru zařadilo slunný a teplý den, takže mohly proběhnout všechny venkovní aktivity.

vyvěšeno od: 4. 11. 2019

Informace ke stávce

Obrázek - Informace ke stávce

Základní škola a Gymnázium Vodňany

ČMOS pracovníků školství vyhlásil na středu 6. 11. 2019 jednodenní stávku.

Odborová organizace naší školy projednala se zaměstnanci rozsah a formu připojení k této stávce. Většina zaměstnanců se ke stávce připojila.

Z tohoto důvodu bude škola  - Základní škola Alešova, Bavorovská a Výstavní mimo provoz, nebude probíhat výuka, školní družina nebude v provozu. Výuka bude pokračovat od čtvrtka 7. 11. 2019.

Výuka na gymnáziu bude probíhat podle rozvrhu.

Ve Vodňanech 4. 11. 2019
Mgr. Jarmila Rybáčková - Ředitelka školy
Mgr. Jana Vršecká - Předsedkyně odborové organizace

Důvod stávky.doc

vyvěšeno od: 23. 10. 2019

Logická olympiáda 2019

Obrázek - Logická olympiáda 2019     Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Naše škola se zúčastnila v kategoriích A (3.-5. třídy), B (6.-9. třídy + NG), C (žáci VG)

vyvěšeno od: 16. 10. 2019

Listopad 1989 očima Martina Mejstříka

Obrázek - Listopad 1989 očima Martina Mejstříka

Bývalý český politik, antikomunista, jeden z hlavních představitelů a organizátorů studentského hnutí, které se podílelo na rozpadu komunistického režimu v Československu v roce 1989.

Místo konání: Mezinárodní environmentální vzdělávací, poradenské a informační středisko ochrany vod Vodňany (MEVPIS), Na Valše 207, Vodňany