vyvěšeno od: 27. 3. 2019

Jihočeský zvonek - školní kolo

Obrázek - Jihočeský zvonek - školní kolo

Ve středu 20. března se sešlo 27 žáků naší školy, aby se utkalo ve školním kole pěvecké soutěže Jihočeský zvonek. Soutěž se tradičně konala v hudebně naší školy v Bavorovské ulici. První tři ocenění v každé kategorii si zaslouženě odnesli diplom a sladkou odměnu. Všichni jsme si užili krásné odpoledne plné lidových písní.
Za porotu Mgr. L. Křenková

vyvěšeno od: 26. 3. 2019

Zápis do prvních tříd (aktualizováno)

Obrázek - Zápis do prvních tříd (aktualizováno)

Upozornění:
zápisový lístek a žádost o přijetí byly změněny. Prosíme, abyste
použili tyto nové dokumenty.
Děkujeme za pochopení.

Zápis do prvních tříd pro školní rok 2019/2020 se bude pro všechny součásti školy konat v budově Alešova, a to v pátek 5.4.2019 od 13.00 do 17.00 a v sobotu 6.4.2019 od 9.00 do 11.00.

vyvěšeno od: 26. 3. 2019

Stonožka

Obrázek - Stonožka     Prodej žákovských výrobků s jarní tématikou, proběhne v úterý 16. dubna od 8 do 12 hodin před budovou školy v Alešově ulici.

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 25. 3. 2019

Vítání jara na kroužku vaření

Obrázek - Vítání jara na kroužku vaření     Ani na kroužku Vaření jsme nechtěli zůstat pozadu a proto jsme přivítali jaro veselými tousty s jarními motivy. Děti mazaly, vykrajovaly, zdobily... a ve finále vznikly, nejen na pohled, úžasné tousty, na kterých si pak s chutí pochutnaly. A samozřejmě nemohl chybět bonus pro pana učitele.

vyvěšeno od: 23. 3. 2019

Karneval

Obrázek - Karneval

Z karnevalu jsme měli zpočátku poměrně veliké obavy.

Vůbec jsme netušili, jaký kostým si máme připravit, dokonce ani jakými hrami bychom měli zabavit děti. Nakonec si ale myslím, že se nám maškarní ples povedl a my jsme si to užili ještě víc něž děti, které sem přišly.

vyvěšeno od: 23. 3. 2019

Beseda včelařského spolku Apicentrum - Protivín

Obrázek - Beseda včelařského spolku Apicentrum - Protivín     Včelám a medu patřil první březnový týden na ZŠG Vodňany. Za finanční podpory města Vodňany se uskutečnily dvě interaktivní besedy včelařského spolku Apicentrum Protivín s ochutnávkou medu pro sedmé ročníky. Žáci tříd 7.AB na budově Alešova a žáci 7.CD na Bavorovské měli možnost dozvědět se zajímavé informace  o životě a významu včely medonosné i o včelích produktech.
J. Straka

vyvěšeno od: 19. 3. 2019

Volby do školské rady

Obrázek - Volby do školské rady

Základní škola a Gymnázium Vodňany svolávám shromáždění zákonných zástupců nezletilých žáků a zletilých žáků, které se bude konat v úterý 26. 3. 2019 v 16.00 v budově školy v Alešově ulici.

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 6. 3. 2019

Maškarní bál ve ŠD

Obrázek - Maškarní bál ve ŠD

Ve středu 20.2. se uskutečnil v tělocvičně naší školy maškarní bál a to nejen pro děti ze ŠD, ale i pro jejich sourozence a spolužáky z prvního stupně. Zasoutěžit, zatančit a pobavit se, přišla i družina ze školy ve Výstavní ulici.

vyvěšeno od: 26. 2. 2019

Přehlídka recitátorů

Obrázek - Přehlídka recitátorů     Přehlídka nejlepších recitátorů našich škol se konala v budově na Bavorovské 13. února. Pro většinu zúčastněných to ale nebyla nešťastná třináctka. Atmosféru uvolnilo už zábavné rozcvičování mluvidel, o něž se postarala hlavní garantka recitace Mgr. Katka Jarolímová. Předtím za pomoci deváťáků upravila učebnu hudební výchovy tak, aby účastníci, fanoušci ani porota neseděli v lavicích.

vyvěšeno od: 22. 2. 2019

5.C opět soutěží

Obrázek - 5.C opět soutěží

Několik povedených výkresů zasíláme na výtvarnou soutěž s názvem "Můj sen o létání". Dále máme rozpracované práce na téma "Chemie kolem nás".
A tak jako v loňském roce, i letos jsme se přihlásili do internetové soutěže Mladý záchranář. Sestavili jsem dva pětičlenné týmy, které po dobu dvou měsíců budou plnit různé úkoly s tématikou, jak se chovat v době mimořádných událostí. Poté bude vyhlášeno 6 nejlepších týmů z celého Jihočeského kraje. Věříme, že budeme stejně úspěšní jako v loňském roce a postoupíme do finále v Českých Budějovicích.
Držte nám palce!