vyvěšeno od: 16. 6. 2023

Školní exkurze 6.D

Obrázek - Školní exkurze 6.D     Minulý týden jsme vyrazili na dvoudenní výlet do kempu Podroužek u Netolic. Spali jsme v malých chatkách a večeři se snídaní jsme měli zajištěné v místní restauraci. První den jsme byli na výletě na zámku Kratochvíle, kde nás cestou zastihl pořádný liják. Na zámku jsme měli předem domluvenou prohlídku, která se nám moc líbila. Nemohli jsme se však dočkat večera, jelikož nás čekala strašidelná bojovka po hrázi nedalekého rybníka. Druhý den po snídani jsme si sbalili věci a vyrazili na výlet do nedalekého archeoparku v Netolicích. Moc se nám výlet líbil a odnesli jsme si spoustu zážitků i bez mobilních telefonů, na které jsme si ani nevzpomněli. (M. Špačková)

vyvěšeno od: 15. 6. 2023

Ve Vodňanech v podzemí se 7.A

Obrázek - Ve Vodňanech v podzemí se 7.A     Kramářská píseň Ve Vodňanech v podzemí. To je nejnovější dílo žáků 7.A, které vzniklo spojením předmětů dějepisu, výtvarné výchovy a českého jazyka. Žáci tak zpracovali dojmy z prohlídky sklepů vybraných vodňanských domů. Učinit tak právě touto formou městského folklóru bylo nápadem kolegyně Michaely Schánilcové, vyučující dějepisu.

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 13. 6. 2023

Akční jaro v ŠD Alešova

Obrázek - Akční jaro v ŠD Alešova     Na konec školního roku jsme pro děti ze ŠD připravily další 3 velké akce. V rámci Rybářských dnů jsme v pátek 19. května vyrazily na Mevpis, kde byly připravené 3 stanoviště. Ve velkém sále byla herna, kde si děti mohly stavět z lega, dále vláčkodráha, kuličková dráha, chytání ryb, roboberušky a tvoření květníku nebo rakety z pet lahví. V jídelně bylo tvoření z plstě, kde jsme si mohli ušít peněženku nebo vyrobit kočku z papíru. A ve venkovním areálu bylo zajímavé povídání o invazivních druzích. Děti si mohly pohladit živého raka, střílely z kuše a bojovali s člověčím rakem. Vše bylo opět velice zajímavé, dětem se nechtělo odcházet. Moc děkujeme všem z Mevpisu za skvělou akci a těšíme se na další spolupráci.

vyvěšeno od: 12. 6. 2023

Dopravní hřiště Prachatice 4.D

Obrázek - Dopravní hřiště Prachatice 4.D     Jarní část výukového programu pro naši třídu byla tentokrát o praktické výuce. Pod vedením příslušníka Policie ČR si děti oživily pravidla silničního provozu, jak se správně jako cyklisté na silnicích chovat. Na krásném dopravním hřišti si všichni vyzkoušeli jízdu na kolech.  Nechyběl kruhový objezd, semafory, silniční značení a samozřejmě řada dopravních značek. Někdy pro děti opravdu nebylo jednoduché všechny situace bezpečně zvládnout. Nakonec si napsaly písemný test, a obdržely průkaz cyklisty.

vyvěšeno od: 12. 6. 2023

Talent Jakub Klicnar

Obrázek - Talent Jakub Klicnar     Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze a Jakub Klicnar. Spojení, které dostalo na konci května nový rozměr. Oficiální web Matfyzu totiž uveřejnil obsáhlý rozhovor právě s tímto žákem 9.B ZŠG Vodňany. Pozornost si zasloužil svými úspěchy v matematice a fyzice, za které získal i čestné uznání Talent Jihočeského kraje, jak už jsme informovali dříve. Jaké jsou další Jakubovy plány do budoucna, jakým aktivitám se zvládá věnovat a díky čemu, se můžete dočíst zde.

vyvěšeno od: 9. 6. 2023

Pasování na čtenáře 1.E

Obrázek - Pasování na čtenáře 1.E

Dne 8. 6. 2023 děti z 1.E odemkly kouzelný svět pohádkového čtení. Stačilo splnit několik zajímavých úkolů, které si pro ně připravila paní knihovnice. Prvňáčci si s nimi hravě poradili, protože od začátku školního roku velmi pilně pracují a poznají už všechna písmenka. Od chvíle, kdy dostali první slabikář, již uplynulo několik měsíců. Někteří jsou bystrými čtenáři a zvládli již přečíst několik knížek. Děti si slavnostní pasování velice užily, měly velkou radost z pěkných knížek, diplomů a dalších odměn, které dostaly. Velké poděkování patří pracovníkům knihovny za báječně připravenou slavnost.

Monika Nováková

vyvěšeno od: 1. 6. 2023

Exkurze SOU Písek

Obrázek - Exkurze SOU Písek     Koncem května se vybraní zájemci ze tříd 8.C a 8.D zúčastnili exkurze na SOU Písek. Během programu si účastníci prohlédli učebny odborného výcviku jednotlivých učebních oborů. Žáci, kteří v budoucnu uvažují o podání přihlášky na SOU, tak měli možnost zjistit zajímavé informace, které jim budou přínosem při budoucím vzdělávání. (J. Straka; foto: V. Kubásek)

vyvěšeno od: 30. 5. 2023

McDonald´s Cup - krajské kolo Písek

Obrázek - McDonald´s Cup - krajské kolo Písek

Ve čtvrtek 18. května vyrazili naši malí fotbalisté reprezentovat školu do Písku na krajské kolo McDonald cupu. Vše se odehrávalo na Městském sportovním areálu Písek. Do Písku se sjelo 8 týmů z celého Jihočeského kraje

vyvěšeno od: 29. 5. 2023

Školní výlet 5.C a 5.D

Obrázek - Školní výlet 5.C a 5.D

Letos 2. května vyrazili žáci pátých tříd z Bavorovské ulice společně na výlet do Plzně. Cílem cesty byla Techmania Science Center Plzeň. Děti měly možnost vidět a vyzkoušet stovky interaktivních exponátů, gyroskop, 3D planetárium, programy v dílnách a laboratořích, krátké filmy promítané na obří interaktivní globus nebo zábavné vědecké. Dopoledne zhlédli představení a pokusy s tekutým dusíkem. Všichni si celý den užili, přivezli s sebou domů nové zážitky a samozřejmě i poznatky. Myslím, že řada dětí se bude chtít vrátit i se svými rodiči.

Text a foto: Mgr. L. Křenková, Mgr. J. Veselý

vyvěšeno od: 27. 5. 2023