vyvěšeno od: 16. 10. 2023

Bloková výuka č.1 aneb logika a robotika

Obrázek - Bloková výuka č.1 aneb logika a robotika     V pátek 6.10. v 8:00 jsme se s vybranými žáky 1. až 3.tříd sešli na budově v Alešově ulici. V podkrovní místnosti – učebně informatiky a robotiky – jsme se na dvě vyučovací hodiny sami stali roboty a na vlastní kůži jsme prozkoumávali tajemství programování. Společný dopolední blok jsme si moc užili, učili jsme se, hráli si a navzájem si pomáhali. Už teď se těším na příště.
Iva Bukačová

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 10. 10. 2023

Žichovec

Obrázek - Žichovec     V týdnu od 18. do 22. září se někteří žáci ze 6.AB zúčastnily turisticko-adaptačního kurzu v kempu Žíchovec. Jelikož tento kurz byl i adaptační, bylo velkou škodou, že se nezúčastnili všichni žáci ze tříd. Program se proto musel narychlo upravit, aby splnil svůj úkol. I když ubytování bylo trochu retro, vynikající strava a počasí vše vynahradily.

vyvěšeno od: 2. 10. 2023

Pobyt na Stožci 5.B

Obrázek - Pobyt na Stožci 5.B

Ve dnech 20.-22.září se žáci 5.B zúčastnili ekologicko-přírodovědného pobytu na Stožci. Ve středu 20.9. jsme se ráno vydali do Stožce, kde jsme se po příjezdu ubytovali a šli poznávat krásy místní přírody.

vyvěšeno od: 22. 9. 2023

Šachový kroužek

Obrázek - Šachový kroužek

Pojď si protočit mozkové závity a naučit se hru králů!

Kdy: Každé pondělí 13:30 – 14:30 nebo 14:30 – 15:30

Začínáme 2.10.2022

Kde: jazyková učebna Alešova (na konci boční chodby v 1. patře)

(u prvních kroužků se budeme scházet u hlavních dveří)

Organizováno Chess Club Písek (trenér 3. třídy M. Klicnar, martin.klicnar@centrum.cz, tel. 724 828 853)

Aktuality Pro rodiče a veřejnost Družina
vyvěšeno od: 7. 9. 2023

Kroužky 23/24

vyvěšeno od: 28. 6. 2023

Úřední hodiny během letních prázdnin 1.7. - 31.8.2023

Obrázek - Úřední hodiny během letních prázdnin 1.7. - 31.8.2023     Obrázek - Úřední hodiny během letních prázdnin 1.7. - 31.8.2023

vyvěšeno od: 27. 6. 2023

Mladí vodňanští šachisté ukončili sezónu

Obrázek - Mladí vodňanští šachisté ukončili sezónu     Ve středu 21.6.2023 na posledním kroužku ve školním roce mladí vodňanští šachisté ukončili letošní sezónu. Nejprve dohráli několik měsíců rozehraný turnaj a pak přistoupili k vyhlášení soutěží. V řešitelské soutěži zvítězil Vojta Hryzbil z 3.D, druhý skončil David Lang z 3.C a třetí Lukáš Zíka z 1.C.

NÁVŠTĚVA PARTNERSKÉ ŠKOLY VE SLOVINSKU

Obrázek - NÁVŠTĚVA PARTNERSKÉ ŠKOLY VE SLOVINSKU

Jiný kraj, jiný mrav. O platnosti tohoto rčení se na vlastní kůži přesvědčili vybraní žáci devátých ročníků ZŠG Vodňany, kteří se v rámci programu Erasmus+ zúčastnili exkurze do Slovinska. Protože celý pobyt byl kompletně hrazen z fondů EU, žáci, kteří měli možnost poznat chod v partnerské škole v Lublani, byli vybráni na základě svých studijních výsledků, pracovitosti a chování.

Zápas ve vybice 4.A a 4.B

Obrázek - Zápas ve vybice 4.A a 4.B

Protože se blíží konec školního roku, uspořádali jsme pro žáky čtvrtých tříd soutěžní klání ve vybice, aby poměřili síly a zužitkovali přípravu během hodin tělesné výchovy.

Mezi sebou soutěžili kluci a holky zvlášť. Zvolili kapitány a šlo se na hru. Do vybiky se pustili všichni s chutí a elánem, ačkoli bylo velké horko a dusno. Přesto všichni zaslouží velkou pochvalu, protože statečně bojovali až do konce.

Kdo nehrál, povzbuzoval a fandil a sportovní klání jsme si všichni užili.

Alexandra Jedlisková

Tvoření z čokolíny se 4.B

Obrázek - Tvoření z čokolíny se 4.B

V pondělí 19.6. jsme s dětmi vyrazili do Městského muzea v synagoze, kde na nás čekala paní Navarová, která dětem přiblížila práci a tvoření z čokoládové hmoty.

Děti dostaly každý 4 základní barvy a mícháním si vytvořily i další 4 odstíny. Poté dostaly jako základ čokoládovou kytičku, kterou mohly různými barvami a modelováním tvarů dozdobit. Někteří se pustili ještě dál a modelovali figurky, zvířátka nebo i českou vlajku. Jako odměnu si žáci svoje čokoládové výtvory mohli odnést domů a sníst.

Tvoření bylo moc prima, děti šikovné a věřím, že si všichni pochutnali.

Alexandra Jedlisková