Autorské čtení

Obrzek - Autorské čtení    

V pondělí 26. března 2018 přijel do naší školy na besedu se žáky 2. stupně autor hororové literatury Jan Opatřil. Autorského čtení se zúčastnili žáci 6.C, 7.C a žáci osmého ročníku v budově na Bavorovské ulici.

 

Pan Opatřil měl připraveny kromě knih i rekvizity, které v někom mohou vyvolat strach, např. lebku. Ukázku ze své knihy četl za svitu svíce oblečený v černém hábitu, což už samo o sobě dokreslovalo strašidelnost čteného textu.
Jana Vršecká

Žáci zhodnotili akci takto:
Dnešní program se mi velice líbil, byl zajímavý. Nejvíce se mi líbil příběh Markétin míč. Autor působil mile. Jeho knihy vypadají dost tajuplně.
Honzík, 6. C

Dnes se mi líbilo, jak pan Opatřil četl ze své knihy. Knihy si i sám krásně ilustruje. Inspiraci prý čerpá ze svého života i od zahraničních autorů. Povídal nám o hororu. Také nám řekl o tom, jak to probíhá, než se kniha od autora dostane ke svému čtenáři. 
Sylva, 6. C

Dnešní program se mi líbil ze tří důvodů a moc jsem si to užil. Autor působil mile, a kdyby k nám nepřijel, tak bych o něm vůbec nevěděl.
David, 6. C

Moc se mi to líbilo. Dozvěděla jsem se dost nových věcí, nad kterými nikdy moc nepřemýšlela. Zpočátku to bylo dost napínavé, a jak začal číst ten příběh, tak mě to začalo strašně bavit. Také se mi líbilo, jak to mě všechno připravené. Zajímavé bylo, jak vyprávěl o svém životě i o tom, jak vzniká kniha.
Kristýna, 6. C

Autorské čtení se mi líbilo. Pana autora jsem neznala a přijde mi jako fajn spisovatel. Jeho knížky jsou zajímavé. I když nejsem velký čtenář, jeho knihu bych i ráda přečetla. Ukázka z knihy byla zajímavá.
Tereza, 8. D

 

Obrzek - Autorské čtení

 

Obrzek - Autorské čtení