1.D a 1.E v Netěchovicích
Žáci z 1.E si vybrali program “Mléko”. Dozvěděli se spousta zajímavostí. Zkusili si, jak se krávy dojí, jak se z mléka vyrábí máslo, tvaroh a sýry a ochutnali i podmáslí. Všechny vyrobené produkty si mohli namazat na čerstvý chléb náležitě vychutnat.
Největší zábavou pro děti bylo agrohopsárium plné sena a prolézaček z balíků slámy, kde se všichni dostatečně vyskákali. Někteří si se zájmem vyzkoušeli práci traktoristy na dřevěných a plastových traktorech, které si mohli vypůjčit v dětském agrokoutku.
Nemalým zážitkem byla pro děti prohlídka hospodářských zvířat, kde se dozvěděly, jak jsou člověku prospěšná. Některá zvířátka si děti mohly dokonce pohladit.
Na tento výlet budou jistě všichni dlouho rádi vzpomínat.
Mgr. Monika Nováková a Mgr. Radka Rudovská





