BLIK obhájil prvenství v kraji

Obrzek - BLIK obhájil prvenství v kraji     V pátek 27. dubna 2018 proběhlo v českobudějovickém kině Kotva slavnostní vyhlášení výsledků jihočeského krajského kola celostátní soutěže ŠKOLNÍ ČASOPIS ROKU 2018. V letošní jihočeské krajské soutěži se o postup do celonárodního kola ucházelo celkem 27 novin a časopisů. Svoji odpovědnou práci ukončila odborná porota, jejímž úkolem bylo časopisy vyhodnotit a v jednotlivých kategoriích stanovit pořadí a tím také určit časopisy a noviny, které budou postupovat na národního kola soutěže. Vyhlášení probíhalo pod záštitou náměstka hejtmanky Jihočeského kraje, pana Mgr. Zdeňka Dvořáka.

 

Je již tradicí, že školní časopis Blik, který vydávají žáci Základní školy a Gymnázia ve Vodňanech v pavilonu v Bavorovské ulici, se této soutěže účastní. Každý rok vycházejí nejméně čtyři čísla časopisu, v letošním roce dokonce vyšlo i speciální číslo, které bylo věnováno cykloturistickému kurzu žáků 8. ročníku. Časopis se snažíme stále vylepšovat. V letošním školním roce jsme zařadili dvě nové rubriky, jednu o sportu a druhou o hudbě, tyto rubriky si vyžádaly redaktorky Natka a Vendy, obě do nich přispívají svými články.  Pravidelně zařazujeme doplňovačku, komiks i jazykový koutek. V časopisu otiskujeme i práce žáků, ať už výtvarné, nebo písemné. Naše práce byla tři roky po sobě odměněna prvním místem v kraji. Jsem velmi potěšena, že i letos porota náš časopis ocenila, získali jsme opět prvenství ve své kategorii a s ním i postup do celorepublikového kola, které proběhne v listopadu v Brně. Děkuji všem, kdo do Bliku pravidelně přispívají, namátkou paní asistentce Evě Markové, Natálii Srncové, Vendule Troblové, nově také Báře Valentové a Lindě Novotné ze šesté třídy. Poděkování patří i kolegům, kteří tvoří s dětmi zajímavé projekty a poskytují nám je k uveřejnění. Děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Mgr. Jana Vršecká