Den s myslivcem

Obrzek - Den s myslivcem     Tento školní rok jsme měli u nás ve škole dvakrát myslivecký výukový program – na podzim a teď v červnu. Myšlenka zapojit se do vzdělávání našich žáků přišla od Miloslava Vaněčka, mysliveckého hospodáře Mysliveckého sdružení Blyštice – Vodňany, z.s. Naše druhé setkání se uskutečnilo ve středu 20. června, ten den nám počasí opravdu přálo, a tak celý dopolední program mohl proběhnout venku v areálu ZŠG v Bavorovské ulici.

 

Postřehy dětí

O tom, že sliby se mají plnit nejen o Vánocích, nás přesvědčil p. Vaněček. Dodržel svůj slib, když se s námi na podzim loučil, že k nám do školy určitě ještě zavítá.Tentokrát si pro nás myslivci připravili 4 stanoviště – trubače, kynologii, zvířata v lese a rostliny v lese. Trubači nám zahráli jejich myslivecké písně a také nám ukázali svoje hudební nástroje.
Dál jsme byli na stanovišti kynologie. Tam nás naučili něco o loveckých psech a jejich výcviku. Ukázali nám, jak loví a řekli nám něco o výstavách.
Dál jsme šli na stanoviště s p. Vaněčkem – zvířata v lese. Tam nám ukazovali různá zvířata a jejich lebky. Dozvěděli jsme se také, jak můžeme ochránit různá zvířata.
A jako poslední jsme se navštívili stanoviště  - les. Dozvěděli jsme se něco o kůrovci a o houbách. Zahráli jsme si pár pohybových her.
A tím byl náš program u konce. Dostali jsme drobné dárečky a všichni jsme se spokojeně rozcházeli.
Agáta a Karolína 4.C

 

Červen je nazýván měsícem myslivosti. Především mezi námi, chlapy v zeleném. Aby se o tom dozvěděli i děti z místních škol, rozhodl jsem se pro ně uspořádat v tomto měsíci Den s myslivcem. Jelikož je ale myslivost i společenskou záležitostí, oslovil jsem i různé kolegy. Mé pozvání přijalo hned několik, tím pádem i vylepšení programu. Jednalo se o Pootavské trubače působící při OMS Strakonice, pracovníky Lesů ČR lesní správa Vodňany, členy mysliveckého spolku Strážka Číčenice a zástupce státní správy na úseku myslivosti z MÚ Vodňany. Jednotlivé organizace přispěli i drobnými upomínkovými předměty pro děti. Chtěl bych tímto všem moc poděkovat, že si na děti udělali čas a pomohli jim předat něco ze svých odborných znalostí. Věřím, že děti si jich mnoho odnesly a v budoucnu budou na myslivost a přírodu kolem sebe pohlížet jinak než doposud.
MS Blyštice – Vodňany Miloslav Vaněček

Za všechny děti a zúčastněné kolegyně chci poděkovat všem, kteří nám věnovali svůj volný čas předali nám něco málo mysliveckých znalostí. Děkujeme a těšíme se na příští setkání. L. Křenková

 

Obrzek - Den s myslivcem     Obrzek - Den s myslivcem     Obrzek - Den s myslivcem