Jazykově poznávací zájezd Velká Británie a Belgie 2018

Obrzek - Jazykově poznávací zájezd Velká Británie a Belgie 2018     Naše škola uspořádala pro zájemce z řad žáků a studentů velice zajímavý a poučný zájezd do zahraničí. Společně s pedagogickým dozorem postupně navštívili památky v Belgii a Velké Británii. Podrobnější zážitky si přečtěte v tomto článku.

 

Dne 3. září 2018 jsme se všichni účastníci sešli na vodňanském autobusovém nádraží. Natěšení jsme nasedli do autobusu a vyrazili do Belgie. Všichni jsme byli zvědaví na to, co na nás čeká. Cesta byla dlouhá, ale nakonec jsme se v úterý ráno probudili v hlavním městě Evropské unie – v Bruselu. Zde jsme po prohlídce města navštívili Dům evropských dějin a prohlídli si jeho interaktivní expozici. Odpoledne jsme se přesunuli do města Bruggy, kde jsme se prošli městem a ochutnali pravou belgickou čokoládu. Večer jsme naším autobusem přejeli do příjemného hostelu a ubytovali se.

Ráno na nás čekala bohatá snídaně a po ní jsme vyrazili na pobřeží Francie, kde na nás čekal trajekt, který nás převezl přes kanál La Manche. Naše loď zakotvila v Doveru, odkud jsme vyrazili do Londýna. Naše první seznámení s tímto nádherným městem proběhlo ve čtvrti Greenwich. Zde jsme nemohli nenavštívit královskou observatoř a povinná byla i fotka na nultém poledníku s jednou nohou na západní polokouli a druhou na východní. Večer nás čekalo první seznámení s našimi novými rodinami. Po prvotním pozdravení a seznámení se už jsme nasedali do auta a odjížděli se ubytovat a navečeřet.

Po první noci strávené u hostitelských rodin jsme se nasnídali, vyzvedli obědový balíček a odjížděli na místo setkání. Odtud nás náš autobus vzal na stanici North Greenwich, kde jsme nasedli do kabinové lanovky a při úžasném výhledu překonali řeku Temži. Následovala prohlídka Tower of London, Tower Bridge, vylezli jsme na Památník Velkého požáru Londýna, viděli Shakespearovo divadlo, dostali se na nástupiště 9 a ¾ (Harry Potter) a mnoho dalších světoznámých památek. Pro překonávání vzdáleností nám posloužilo metro. Díky jeho vytíženosti to pro nás bude zážitek na celý život, jelikož jsme se někdy nevešli všichni do jedné soupravy a museli jet i natřikrát.

V pátek nás čekal celodenní výlet mimo Londýn. Po dvou hodinách jízdy naším autobusem jsme dorazili do Windsoru. V tomto krásném městečku jsme se podívali na stejnojmenný hrad, který je využíván královskou rodinou. Ještě v živé paměti jsme měli obrázky z královské svatby Harryho a Meghan, která se odehrávala právě zde. Ve městě jsme měli možnost nakoupit suvenýry a vzpomenout si na naše blízké tím, že jim koupíme nějakou maličkost. Nedaleko Windsoru leží zábavní park jménem Legoland, který jsme nemohli vynechat. Jelikož byl všední den, mohli jsme si naplno užít téměř všechny atrakce bez dlouhého čekání.

Náš poslední den v Londýně začal plavbou lodí po Temži. Dostali jsme se až k zastávce Westminster. Zde jsme se setkali s rodilým mluvčím, který nás provedl královskou částí Londýna a jako součást výuky anglického jazyka nám vše popisoval ve své rodné řeči. Dostali jsme se k Buckinghamskému Paláci, viděli Houses of Parliament, Big Ben, Downing Street, navštívili Trafalgarské náměstí a mnoho dalšího. Čas vymezený pro Londýn se pomalu krátil, a tak jsme vyrazili typickým dvoupatrovým autobusem do obchodního centra na nákup. Pak už zbývalo jen nasednout do autobusu a vypravit se na dlouhou cestu domů. Odpoledne jsme dorazili do Vodňan, kde na nás čekali rodiče a my jim mohli vyprávět naše dojmy z celého zájezdu.