Základní škola a Gymnázium Vodňany


Jídelníčky
ŠJ Alešova
ŠJ Bavorovská
ŠJ Výstavní
 


PlatbyTuristický kurz 6.DE
    Na začátku nového školního roku čekal žáky obou 6. ročníků turistický a zároveň adaptační kurz na Šumavě ve dnech 10. – 12. září.

 


Jako již tradičně jsme byli ubytovaní ve Volarech v hotelu Chata. Po celou dobu pobytu o nás bylo hezky postaráno ochotným a milým personálem. Snídaně probíhaly formou švédských stolů, obědy a večeře byly též vydatné a chutné. Z Volar jsme pak vyráželi na naplánované trasy. Celé dny bylo krásné počasí, takže jsme mohli absolvovat připravený program beze změn.

První den po ubytování jsme pěšky vyrazili na první výpravu vedoucí kolem hřbitova obětí pochodu smrti ve Volarech a dále pak po křížové cestě. Během toho jsme si zvykali na kopcovitý terén, který nám pak nabídnul krásnou vyhlídku do okolí. Po obědě jsme se opět pěšky vydali k dalšímu cíli našeho kurzu, a to na Soumarský most, konkrétně naučnou stezkou k Soumarskému rašeliništi. Chvílemi jsme šli po chodníčcích, podél kterých bylo vidět rašeliniště. To jsme ještě více poznali díky naučných tabulím podél cesty a zároveň na základě přírodovědného výkladu pana učitele Straky. Na konci stezky na nás čekala vyhlídková věž, ze které jsme opět viděli do krásného okolí. Cestou zpátky jsme cestou lesem viděli několik lehkých opevnění – lidově řopíky, které sloužily k obraně Československa. Všichni jsme si je prohlédli i zevnitř a zamysleli se nad takovou obranou republiky. Do Volar jsme se vrátili až před večeří.

V úterý jsme před sebou měli celodenní trasu na Boubín. Po krátké cestě vlakem jsme dále pokračovali pěšky krásnou přírodou v letním počasí. Cestou jsme si všichni navzájem povídali, poznávali zákoutí Šumavy, na několika zastávkách jsme posvačili a nabrali síly na další úsek cesty. Cesta utíkala, až nás na jejím konci čekala rozhledna, na kterou jsme vystoupali všichni. Opět se nám dostalo krásného výhledu. Protože byla modrá obloha, viděli jsme až na sousední Alpy. Na Boubíně jsme si odpočinuli, nasvačili, udělali několik fotografií na památku a vydali se na zpáteční odpolední cestu. Na cestě zpět jsme se zastavili u Boubínského jezírka, kde jsme se opět dozvěděli několik zajímavostí a poznali pravou faunu a flóru Boubínského pralesa. Poté jsme se vydali směrem k železniční stanici, ti zdatnější šli s panem učitelem Filipem a Strakou o několik kilometrů dál a ostatní s paní učitelkou Sarauerovou nastoupili do vlaku do Volar o něco dříve. Chvíli před večeří jsme se vrátili na hotel.

V úterý večer po večeři si učitelé připravili pro své žáky a žákyně společenské hry, při kterých jsme se společně zasmáli a navzájem jsme se opět o něco více poznali.

Ve středu ráno jsme po snídani začali balit a vyklízet pokoje, abychom stihli plánovaný odjezd zpátky do Vodňan. Během cesty domů jsme byli spokojení, protože se nám během kurzu podařilo v kopcích zdolat více než 40 kilometrů.

V následujících dnech jsme si ve škole sdělovali své zážitky a shodli se na tom, že se nám všem na kurzu líbilo, protože se vydařil. Žáci si vyzkoušeli pravou turistiku, užili si krásnou Šumavu a získali řadu poznatků z oblasti historie, přírodopisu a zeměpisu. Všichni jsme byli rádi, že jsme měli možnost strávit společný čas i mimo školní prostředí. Těšíme se tak na další společné výlety.

Mgr. Radka Sarauerová, třídní učitelka 6.D
Adam Josef Richter, žák 6.D

 

       

 


Škola - jaro
Základní škola a Gymnázium Vodňany, Alešova 50, 389 01 Vodňany
Tato stránka používá soubory cookies. Pokračováním v prohlížení této internetové stránky nebo kliknutím na tlačítko Souhlasím, souhlasíte s jejich použitím. Další informace Souhlasím