Kurz Maxík pro předškoláky v plném proudu

Obrzek - Kurz Maxík pro předškoláky v plném proudu     Na osm desítek předškoláků již zasedlo do školních lavic. Umožnil jim to stimulační kurz Maxík, který právě pro předškoláky a jejich rodiče zdarma pořádá ZŠG Vodňany na všech svých budovách, kam od září prvňáčci zamíří. 

 

Celkem pět vyučujících se je bude snažit během deseti týdnů připravit na vstup do školy. Součástí každé hodinové lekce je program rozdělený do tří bloků: motorického s cviky na posílení dýchaní a motorické koordinace, grafomotorického, v němž se pomocí pracovních listů cvičí správný úchop psací potřeby, cílený pohyb ruky a uvolnění velkých kloubů k psaní, a konečně závěrečného bloku obsahujícího činnosti zaměřené na percepční rozvoj v oblasti zrakové a sluchové.

Mgr. Jitka Tíková