Přehlídka recitátorů

Obrzek - Přehlídka recitátorů     Přehlídka nejlepších recitátorů našich škol se konala v budově na Bavorovské 13. února. Pro většinu zúčastněných to ale nebyla nešťastná třináctka. Atmosféru uvolnilo už zábavné rozcvičování mluvidel, o něž se postarala hlavní garantka recitace Mgr. Katka Jarolímová. Předtím za pomoci deváťáků upravila učebnu hudební výchovy tak, aby účastníci, fanoušci ani porota neseděli v lavicích.

 

Pro hladové a žíznivé připravila občerstvení. Takže tréma jen ta nezbytná, aby vyplavený adrenalin umožnil co nejlepší výkony, a vzhůru do hájemství poezie i hezké prózy, pěkné výslovnosti i zábavy! Publikum bylo skvělé, mnozí recitátoři neodešli ani po vyhlášení výsledků jejich kategorie a stávali se skvělým publikem.

Soutěžilo se v nulté kategorii a v kategoriích I. - IV. Celkem se zúčastnilo 33 dívek a chlapců, které připravovaly paní učitelky Jarolímová, Vavrušková, Kovářová, Rudovská a Nováková.  V porotě zasedly laskavé a tolerantní K. Jarolímová, Z. Vavrušková, E. Marková a D. Šmídová. Nultá kategorie je bez postupu, statečné prvňáčky zastupovali Josef Bělohrádek a Tomáš Zika. Z I. kategorie postoupili do okresního kola ve Strakonicích Leontýna Bednaříková, Marie Šídlová, Anna Hronková a Matěj Šmíd, z II. kategorie Katka Toncarová, Kateřina Borovková, Eliška Jakubcová a Elen Kiewegová, z III. kategorie Sára Šídlová, Alena Čejková, Erika Zimová a Ema Balunová a ze IV. kategorie Adéla Štefanová. Kdyby řady postupujících postihly chřipky či potíže s mluvidly, v postupových kategoriích I. – III. budou připraveny i náhradnice Silvie Vojtková, Marie Hanuliaková a Kateřina Hauserová.

Děti dostaly nápadité diplomy, o které se postarali žáci 8. tříd pod vedením Mgr. Zuzany Libičové, a malé dárečky.

Doufám, že nikdo z účastníků do budoucna na recitaci nezanevře. Hodně štěstí v okresním kole a na shledanou příští rok!

D.Šmídová

 

Obrzek - Přehlídka recitátorů     Obrzek - Přehlídka recitátorů