Den dětí

Obrzek - Den dětí    31. květen se na ZŠG Vodňany nesl v duchu oslav Mezinárodního dne dětí, na který se každoročně těší děti malé i větší. Jak tento den probíhal na jednotlivých budovách se dočtete v následujícím článku.

 

Je již dlouholetou zvyklostí, že v pavilonu v Bavorovské ulici ZŠG Vodňany připravují zábavu na tento den pro mladší spolužáky ti nejstarší žáci, žáci 9. ročníku. I letos tomu tak bylo a deváťáci si připravili pro malé kamarády deset zábavných zastavení, ve kterých mohly děti prokázat svoji tělesnou zdatnost, obratnost, rychlost, ale i důmysl. Nechybělo malování na obličej, házení holínkou, srážení kuželek, přetahovaná a další veselé aktivity. V závěru dostali všichni sladkou odměnu. Dopoledne bylo plné smíchu a rozzářených očí malých dětí. I počasí nám přálo, takže můžeme říct, že se akce vydařila a všichni byli spokojeni. Děkujeme pořadatelům z řad žáků 9. ročníku za přípravu i průběh tohoto dopoledne.

Mgr. Jana Vršecká a Mgr. Iva Vokatá, třídní učitelky, Monika Malečová, asistentka

 

Obrzek - Den dětí    Obrzek - Den dětí    Obrzek - Den dětí

 

První a druhé třídy budovy Alešova měly připravený program na Středním odborném učilišti. Čtvrté třídy se vydaly na Sokolskou louku a páté třídy si domluvily Sportovní areál Blanici. Na všech stanovištích se hrálo, soutěžilo, sportovalo. Zkrátka nepřišly ani třetí třídy. Ty slavily už v předstihu díky žákům 7.A, kteří pro ně připravili soutěžní program na školním dvoře. Odměnou všem dětem byly různé sladkosti – vždyť přece měly svůj svátek.

Mgr. Anna Tíková