Den Země s psovodem policie ČR

Obrzek - Den Země s psovodem policie ČR     Třetím projektovým dnem v ŠD Alešova byl Den Země s ukázkou práce kynologa policie ČR. Odpoledne vyrazily vychovatelky s dětmi vycházkou na Sokolskou louku, kde byl připraven ukázkový program p. Ryneše a jeho kolegyň se čtyřmi psy. Předvedli nám poslušnost a výcvik policejních psů, zadržení pachatele a vyhledávání stop.

 

Cvičitelé odpověděli na spoustu zvídavých otázek a děti pejskům předaly pamlsky, které jim donesly.

Po skončení programu jsme dětem rozdaly pytle a rukavice, rozdělily je na skupiny a společně se pustili do úklidu celé Sokolské louky. Velikým překvapením pro nás bylo množství odpadků, které jsme našli.

Den Země se vydařil, počasí nám přálo a s pocitem příjemně naplněného odpoledne jsme se vrátili do školy.

Děkujeme p. Rynešovi, kolegyním a jejich pejskům za připravený program, p. Brožovi za půjčení Sokolské louky a všem, kdo se na akci podíleli.

Za kolektiv vychovatelek ŠD napsala Jana Marková, foto Lenka Krausová