Vítězové Čtenářského souboje v Jihočeském divadle

Obrzek - Vítězové Čtenářského souboje v Jihočeském divadle   

Návštěva divadla jako hlavní cena. Přesně takovou odměnu si „odnesli“ vítězové všech kategorií Čtenářského souboje pořádaného MAS Vodňany. V pátek 7. června jsem se s nimi i já jako doprovod dětí z budovy Alešova vydala objednaným autobusem směr Bavorov a pak České Budějovice. Výletu se účastnila vždy pětičlenná vítězná družstva, kromě dětí ze 4., 6. a 8. třídy ZŠA to byly i děti z budovy Bavorovská a z Bavorova.

 

U divadla na nás čekala průvodkyně s úkoly, které děti musí splnit, a příslibem, že na závěr si divadlo projdeme i v místech, kam se obyčejný smrtelník jen tak nepodívá. Hra s úkoly byla velmi zajímavá. Děti se dozvěděly něco o historii, divadelním slangu, viděly fotografie divadla v různých obdobích.

Na prohlídku divadla se nás ujal historik, který nás provedl šatnami, zákulisím, skladem rekvizit, třídou, kde se zrovna konala hodina baletu. Děti si na podiu mohly zahrát na opravdovou kapelu s dirigentem.

Tento zážitek byl pro děti a především pro mě velmi přínosný a zajímavý. Myslím, že v budoucnu se pojedu do Českých Budějovic podívat na divadelní představení.

Text i foto Lenka Krausová