Cyklokurz 8.CD

Obrzek - Cyklokurz 8.CD     Začátek školního roku znamená pro žáky osmých tříd, z budovy na Bavorovské, výlet do Volar na cykloturistický kurz. Jako každý rok i nyní měla většina žáků v očích obavy a někteří i strach ze šumavských kopců. Všichni žáci nakonec kurz úspěšně zvládli a hlavně si ho užili.

 

Vše začalo v pondělí 16. září 2019. Všichni jsme se sešli na školním dvoře. Pak přijel pan učitel Filip a paní učitelka Filipová, následovala je paní učitelka Polívková a na konec přišla paní učitelka Libičová. A pak přijel autobus. Naložili jsme zavazadla, tašky a kufry. Přistavil se přívěs na kola a pan řidič s panem učitelem začali nakládat kola. Cesta chvíli trvala a ve Volarech jsme zase všechno vyndali, tašky, zavazadla, kufry a především kola. Protože pokoje ještě nebyly připravené, tak jsme zavazadla dali do jídelny a šli jsme se podívat do města. Tam byl rozchod. Když jsme se všichni zase sešli, šli jsme zpět na hotel. Tam nám pan učitel rozdal pokoje. K obědu byla rýže s omáčkou. Po obědě byl polední klid a pak vzhůru na kola. Nejdříve pár instrukcí, připomenutí bezpečnosti a jeli jsme přímo z Volar po cyklostezce do Žlebů, až ke kapli už jsme museli pěšky. U ní bylo velké společné foto a pak ještě výš na Stopečkou skálu, kde byl nádherný výhled. Pak co nejkratší cestou zpět. K večeři byly zapečené těstoviny a pak bylo osobní volno. No a pak už jen „dobrou noc ‘‘.

Druhý den byla hned ráno snídaně. Po snídani byl čas na přípravu a pak jsme dostali balíček na oběd. A honem ke kolům. Jeli jsme zase po cyklostezce až do Žlebů, kde byla přestávka na oběd. Ze Žlebů ještě výš až na Kamennou Hlavu, tam byla malá přestávka na historické pozastavení, a pak dolů do Německa. Tam byla zastávka u kostela a pak jsme jeli přes hodně veliký kopec k místu, kde byla hozená bomba. A pak až do Nového Údolí, kde byla malá zastávka, pak už jen do Stožce a pak přímou čarou do Volar. A večer byl stejný, jako ten předešlí den, jen večeře byla jiná. Bylo něco na způsob svíčkové.

Ráno bylo stejné jako den předtím. Když jsme vyjeli, byla veliká zima. Jeli jsme zase po cyklostezce do Dobrý přes Černý Kříž a přímo na Jelení vrchy. Cestou jsme se stavili na Medvědím kameni a u Schwarzenberského plavebního kanálu. Kde bylo velké společné foto. Na Jeleních vrších byla velká přestávka na oběd. A pak přímo dolů do Nové Pece, kde se kluci koupali v Lipně. A pak do Černého Kříže přes Dobrou zase zpět. Ve Volarech už na nás čekala večeře. Bylo kuře s bramborem.

No a čtvrtý den už se jen zabalilo a „hurá domů‘‘

Cykloturistický kurz byl moc fajn!!! 

 

Obrzek - Cyklokurz 8.CD     Obrzek - Cyklokurz 8.CD     Obrzek - Cyklokurz 8.CD