Turistický kurz žáků 6. tříd

Obrzek - Turistický kurz žáků 6. tříd    Turistický kurz žáků šestého ročníku z pavilonu v Bavorovské ulici byl letos pojat netradičně. Začal v úterý 24. září 2019, ráno jsme odjeli do ZOO Ohrada poblíž Hluboké nad Vltavou, kde jsme měli domluvený program.

 

Strávili jsme zde zajímavé dopoledne, dozvěděli jsme se informace o šelmách z českých lesů, prohlédli jsme si expozice se zvířaty, zadováděli jsme si na dětském hřišti, jehož součástí byl také výběh s kamerunskými kozami, které si děti mohly hladit.

Po příjezdu do Vodňan nastala ta netradiční část kurzu – ustlali jsme ve třídách, ty se proměnily v útulné ložnice plné karimatek, polštářů, bot a spacích pytlů. Dvě noci jsme strávili v budově školy, která se nám stala na tu dobu domovem.

Po přeměně učebny v ložnici jsme si šli připravit na zahradu ohniště, abychom mohli opékat vuřty a další dobroty. Večer jsme se zde sešli, zahráli jsme si hry, opekli vše, co se opékat dá, a pak jsme šli spát. No spát, někteří moc nespali, spíš si užívali atmosféry noční školní budovy. Druhý den nás čekala vycházka po okolí. Došli jsme do Stožic, cestou probíhaly různé soutěže za odměny, takže nám cesta krásně ubíhala. Na pozdní oběd nás čekali v místní restauraci, připravili nám řízek s bramborovou kaší, tak jsme si pochutnali. Večer jsme se opět sešli u táboráku, hráli jsme míčové hry a před spaním na děti čekala bojová hra v noční škole. Všichni byli stateční a na připravený pergamen se podepsali, i když svíčka, která osvětlovala tmavý školní vestibul, trošku skomírala.

Ráno jsme bohužel zase proměnili ložnici v učebnu. Zhodnotili jsme celý průběh kurzu jako velmi přínosný, všichni jsme se lépe poznali, víme, co od sebe můžeme očekávat. Děkuji i jménem paní učitelky Ivy Vokaté všem účastníkům za klidný průběh kurzu a těším se na další společné zážitky.

Mgr. Jana Vršecká

 

Obrzek - Turistický kurz žáků 6. tříd    Obrzek - Turistický kurz žáků 6. tříd