Sametové Vodňany - 2.C a 5.E

Obrzek - Sametové Vodňany - 2.C a 5.E    

Letošní 30. výročí sametové revoluce si naše třída připomněla návštěvou výstavy ve vodňanské galerii. Jednalo se o výstavu dobových fotografií pana Burdy, přibližující zejména události  roku 1989  na Vodňansku. Jak jsme se dozvěděli, jenom jejich výběr trval téměř jeden rok. Naší průvodkyní  byla paní Velková, která nám vyprávěla velmi zajímavé a poučné informace z tehdejší doby. Mezi exponáty jsme si mohli také prohlédnout různé věci z doby před více než třiceti lety. Alespoň trochu jsme se tedy  přenesli do doby, kterou známe jen z vyprávění. Další informace, poznatky a  fakta z  tohoto období našich českých dějin se postupně budeme dozvídat i v hodinách dějepisu.

 

SAMETOVÁ  REVOLUCE VE 2.C

Zatím nám nic moc neříká, co sametová revoluce je. Nevíme, co se před 30 lety událo, jak to probíhalo.

Ale v naší třídě 2.C jsme si ukázali, jak se měli naši dědové a babičky ve škole, z čeho se učili, jaké věci se používaly, do čeho se oblékali. Museli jsme sedět celou hodinu v lavicích s rukama za zády, odpovídat „soudružce učitelce“ ve stoje. O velké přestávce jsme svačili a pochodovali dokolečka na chodbě. Při tělocviku jsme nacvičovali pořadová cvičení.

Docela jsme se pobavili, ale nevíme, zda se kdysi bavili i naši prarodiče.

 

Obrzek - Sametové Vodňany - 2.C a 5.E     Obrzek - Sametové Vodňany - 2.C a 5.E