Vodňanský kapřík

Obrzek - Vodňanský kapřík     Šachový kroužek působí na ZŠG Vodňany již třetí školní rok. Za tu dobu ho navštěvovala celá řada dětí. Děti, které ho začaly navštěvovat neznaly z pravidel a zásad šachové hry vůbec nic nebo opravdu minimum. Mnoho dětí přestalo kroužek dokonce navštěvovat, protože šachové myšlení „bolí“. 

 

Mnozí však v kroužku zůstali, učili se a zlepšili natolik, že byl pro ně zorganizován šachový turnaj „Vodňanský kapřík", kterého se zúčastnilo 10 malých šachystů. Hrálo se systémem každý s každým s tempem 2x20 minut každé úterý po dobu dvou měsíců. Skutečnost, že ani vítěz turnaje Jakub Klicnar nevyhrál všechny partie, napovídá o vyrovnanosti soutěžících. Výborným výkonem překvapil Ondřej Topka na druhém a Jan Křenek na třetím místě. Na závěr první tři dostali medaile, diplomy a všichni zúčastnění sáček se sladkým překvapením.

Ing. Josef Střeďák, vedoucí šachového kroužku

 

Obrzek - Vodňanský kapřík