Přednáška ve 4.B

Obrzek - Přednáška ve 4.B    

Dne 18. února 2020 pořádala 4.B ZŠ Alešova úžasnou přednášku na téma 75.výročí od vylodění spojenců na plážích Omaha Beach.
Pozvali jsme si do třídy pana Miroslava Koubu, který se této události ve dnech 2. – 7. června 2019 zúčastnil.

 

Do Normandie odjeli poprvé se dvěma veterány – Tatrou a Volkswagen Beatle, které převáželi na podvalech. Celé vyprávění bylo doplněno barevnými fotografiemi. I když se žáci o této události dosud neučili, všichni se zaujetím poslouchali poutavému vyprávění. Čtvrťáky zaujaly fotografie historických válečných vozidel, dobové oblečení lidí, další vojenská technika a i celkový dojímavý pohled na pobřeží, kde se boje odehrávaly.

Na závěr děti zatleskaly a slíbily panu Koubovi, že k tomuto tématu namalujeme obrázky na naší nástěnku a některé pošleme „Klubu přátel vozidel Tatra 805 Vodňany.“

Mgr. Marie Mašátová