„HIROMI HOUSE“ - 5.C ve vodňanské synagóze

Obrzek - „HIROMI HOUSE“ - 5.C ve vodňanské synagóze

Výstavu „Hiromi house“ manželů H. a P. Janštových  naše třída pojala jako tvůrčí setkání s nejstručnější formou poezie na světě – japonským haiku. Synagógu zaplnily obrazy a poezie od japonské autorky Hiromi. A právě prolínání obrazů s poezií, kdy si každý žák mohl vyzkoušet, jak se haiku tvoří, a zároveň si vybrat obraz, který ho nejvíce zaujal, se stalo velkým zážitkem.

Hiromi nás osobně seznámila se svými krásnými obrazy inspirovanými zážitky (nejen) z dalekých cest. Mohli jsme si také přečíst velké množství krátkých básní – haiku od různých autorů, některé jsme dokonce slyšeli i v japonštině.

Toto tvůrčí setkání nám bude velkou inspirací i pro naše další školní tvoření.

Obrzek - „HIROMI HOUSE“ - 5.C ve vodňanské synagóze     Obrzek - „HIROMI HOUSE“ - 5.C ve vodňanské synagóze     Obrzek - „HIROMI HOUSE“ - 5.C ve vodňanské synagóze