Kurz první pomoci

Obrzek - Kurz první pomoci     Od pondělí 20. září do středy 22. září 2021 proběhly kurzy první pomoci pro žáky naší školy. Jak viděli jejich přínos samotní žáci, to si můžete přečíst níže:

 

8.D

Kurz první pomoci byl fajn. Něco nového jsem se naučila. Byl to konečně oddech od psaní testů a učení. Nejprve jsem se dozvěděla, jak se zachovat, když vidím ležícího člověka v bezvědomí. Pak jsem se naučila, jak správně dělat srdeční masáž. To jsem si vyzkoušela na figurínách. Poslední stanoviště mě bavilo nejvíc. Ukázali jsme si, jak správně zavázat řeznou ránu. Vyzkoušeli jsme si to i na sobě, dostali jsme svoje role a paní lektorka nám vytvořila rány pomocí těsta a barev. Moc jsem si to užila.  Katka

Bylo to super. První stanoviště bylo u Jeníka. Ten nás učil to, jak se máme zachovat, když se někdo dusí, když je v bezvědomí a že v autě máme mít minimálně pět reflexních vest. Pak jsme se u Martina učili resuscitovat. Nakonec jsme se učili ošetřit rány. Ondřej

Dělali jsme spoustu věcí. Učili jsme se, jak zacházet s člověkem v bezvědomí, resuscitovat a zavazovat rány. Učili jsme to na figurínách.  Adam

Chtěla bych poděkovat lektorům za jejich profesionální přístup, žákům pak za slušné chování, ochotu spolupracovat a snahu naučit se něco nového.

Mgr. Jana Vršecká

 

5.C

V září 2021 jsme měli možnost absolvovat velmi užitečné školení. Týkalo se poskytování první pomoci. Děti si pod vedením zkušených zdravotníků vyzkoušely, jak provádět masáž srdce, jak se zachovat v případě bezvědomí, jak a kam ohlásit, když se setkáme se zraněným.... Každý si mohl prakticky vyzkoušet, co by udělal v krizových situacích, kdy jde o záchranu života. A ne vždy to bylo jednoduché...

 

3.B

Dne 21.9.2021 se naše třída 3.B zúčastnila akce První pomoc. Pro žáky byla připravena tři stanoviště, na kterých si prakticky zkoušeli, jak se zachovat při objevení zraněného člověka, jak přivolat pomoc a povídali si s instruktory o všem, co by měli vědět, aby dokázali poskytnou první pomoc. Podle ohlasů se žákům tato akce líbila. Jak sami dvě příjemné a přínosné hodiny zhodnotili si můžete přečíst v následujících textech. 

Kamila 

„První pomoc probíhala v tělocvičně. Byla jsem tam se třídou. Nejvíc se mi líbila masáž srdce. Kdyby někdo ležel na zemi a nereagoval, tak bych ho uměla zachránit. Číslo sanitky je 155.“ 

Stela 

„První pomoc probíhala v tělocvičně. Byli jsme tam se třídou. Naučila jsem se, jak se zachovat, když uvidím zraněného člověka. Nejvíce se mi tam líbilo, jak jsme si hráli na zraněné.“ 

Vašek 

„Zachraňovali jsme životy. Dělali jsme masáž srdce. Vypadali jsme velmi zraněně. Naučili jsme se spoustu věcí. Bylo to super! Byl to velký adrenalin.“ 

 

4.A

Kalčík Šimon

„Líbilo se mi úplně všechno, ale nejvíc až ta pasáž ve velké tělocvičně, kde jsme hráli na živé a mrtvé /jako/. Hodně mne překvapilo, že srdce je uprostřed hrudníku, myslel jsem si , že je v levé části.Také mne překvapilo, že je potřeba zaklonit hlavu, když zachraňujeme člověka.“ 

Szabová Karolína

„Bavilo mne malování zranění na obličej a jak paní instruktorka předváděla oživování člověka“. 

Jůzková Barbora

„Naučila jsem se, co musí být v lékárničce. Bavila mne modelovka. Zaujala mne aplikace záchranka. 

Když jsme resuscitovali, byla jsem nervózní, ale bavilo mne to.“ 

 

Obrzek - Kurz první pomoci     Obrzek - Kurz první pomoci     Obrzek - Kurz první pomoci
               
Obrzek - Kurz první pomoci   Obrzek - Kurz první pomoci   Obrzek - Kurz první pomoci