Testování dětí a žáků od 3.1.2022

Obrzek - Testování dětí a žáků od 3.1.2022    

Vážení rodiče,
upozorňujeme na změny v organizaci screeningového testování dětí a žáků v souladu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví s účinností od 3.1.2022. Nové opatření ruší a nahrazuje mimořádné opatření č.j. MZDR 14600/2021-20/MIN/KAN ze dne 27.10.2021 o testování ve školách a školských zařízeních.

 

https://covid.gov.cz/opatreni/skolstvi/screeningove-testovani-zaku-studentu#2022-01-03

 

Nové opatření přináší tyto změny:

Preventivní plošné testování antigenními testy ve školách se bude v období od 3. ledna do 16. ledna 2022 provádět každé pondělí a čtvrtek (2x týdně). Následně od 17. ledna se testování bude opět provádět 1x týdně, a to každé pondělí. Nejsou-li určené dny vyučovacím dnem, provede se test den následující.
 

Testovat se nově budou všichni žáci (děti) bez ohledu na dokončené očkování nebo ochrannou lhůtu po prodělané nemoci.
 

Žáci, kteří budou mít tento antigenní test pozitivní, mají možnost podstoupit za přítomnosti zákonného zástupce PCR test ze slin přímo ve škole (v době od 8:30-9:30 hod.). Tento test bude následně odeslán do laboratoře a výsledek testovaný obdrží formou SMS na uvedený kontaktní telefon.

 

Mgr. Barbora Křížková Louženská