Máme to na háčku

Obrzek - Máme to na háčku

V letošním školním roce byl na naší škole otevřen kroužek háčkování. Sedmnáct odvážných chlapců a dívek od první do páté třídy se v říjnu pustilo do „boje“ s háčkem v ruce.

Zpočátku to nebyla věc vůbec snadná. Jako u každé dovednosti musí se začít od základů. Učíme se vytvořit smyčku, objevujeme, jak uháčkovat řetízek, a snažíme se, aby bylo jedno uháčkované očko jako druhé. Jednoznačně nejtěžším úkolem všech začátečníků je naučit se držet háček a přízi takovým způsobem, aby háčkovali plynule a správně.

Trénujeme trpělivost a vytrvalost. I když se někdy práce nedaří a lámeme si hlavu, jak na to, vždy nakonec zvítězí píle a touha se něco nového naučit.

Naše různorodá skupinka dětí se rychle skamarádila a během společně strávených chvil zažívá i plno legrace. Už se těším, až vám moji malí tvůrci ukážou své první výrobky.

Velice děkuji škole za zakoupení háčků, bez nichž bychom se neobešli.

Hana Vavrušková

vedoucí kroužku háčkování