Věda ve městě

Obrzek - Věda ve městě    

Uběhl den od předání nového pavilonu a už se naplno využil. Do školy přijeli studenti a studentky Jihočeské univerzity pod vedením zkušených pedagogů a připravili vzdělávací program pro naše žáky. Během celého dne se na osmi stanovištích vystřídalo 153 žáků ze 7 tříd druhého stupně. Celá akce vznikla za pomoci MAS Vodňanská ryba.

Fotogalerie

 

Poprvé v novém pavilonu jsme byli 2. 3. 2022. Když jsem vešla do nového pavilonu moc se mi líbil. Šli jsme tam celá třída. Rozdělili jsme se do skupinek, protože jsme šli plnit úkoly na různá stanoviště. Stanovišť bylo celkem 8 a já jsem byla na 5 z nich. Stanoviště byla moc hezky udělaná a studentky z Jihočeské univerzity byly moc milé. Nejvíce ze všech stanovišť, na kterých jsem byla, se mi líbila dílna, kde jsem si vyrobila dřevěný přívěsek na klíče. Do nového pavilonu budeme chodit na spoustu předmětů. Strávený čas v novém pavilonu se mi moc líbil.
N. Krsová 6. C

 

Pavilon jsme poprvé navštívili 2. března 2022. Když jsem pavilon navštívila, působil na mě velmi pozitivně. Bylo tam luxusní vybavení a skoro bych nepoznala, že jsem v naší škole. Nejprve jsme byli rozděleni do několika skupinek. Celkem za celý den jsme stihli projít asi 4 nebo 5 stanovišť. Byly tam učebny na robotiku, přírodovědu, také na cizí jazyky a spoustu dalších učeben. Ze všeho nejvíc mě bavila geometrie, kde jsme měli skládat z kostek různé útvary. Nebo také fyzika, kde jsme měli možnost si vyzkoušet siloměr. Nejméně mě bavili dílny, kde jsme si ze dřeva vyráběli přívěsky. Mrzí mě, že jsem nestihla robotiku, ale tak snad příště! Byli tam skvělí studenti, kteří nám pomáhali plnit úkoly. Přijeli k nám z Jihočeské univerzity a jednom budou vážně skvělí učitelé! Moc jsem si den užila. 
Markéta Hollerová 6.C