Akční duben v ŠD Alešova

Obrzek - Akční duben v ŠD Alešova    

V dubnu jsme měly s dětmi opět spoustu akcí. Nejdříve jsme navštívily Střední odborné učiliště, kde děti za pomoci studentek vyráběly z marcipánu nejenom velikonoční zvířátka. Buď si je odnesly domů anebo rovnou snědly. Výrobky byly opravdu povedené, např. králík, žába, pes, ovečka, kočka. Spolupráce s paní Čechovou byla úžasná, moc jí za skvěle připravenou dílničku děkuji.

 

Další, co nás čekalo, bylo vystoupení v Kulturním domě na velikonočních trzích. Od února jsme s dětmi denně nacvičovaly jarní písníčky a básničky. Podle reakcí přihlížejících v sále se dětem vše povedlo. Paní Pražanová doprovázela děti na flétnu, Lenka Krausová na kytaru. Děti byly velice šikovné, proto v této tradici budeme pokračovat každý rok, i na Vánoce.

A ke konci dubna, v rámci Dne Země jsme s dětmi vyrazily na stezku v Zátiší. Děti si užily interaktivní cestu plnou hádanek, her a poznání a cestou zpět posbíraly vše, co našly na zemi. Všechny odpadky odnesly zpět do školy a roztřídily do správných kontejnerů.

Všem bych chtěla poděkovat za skvěle odvedenou práci. Za kolektiv ŠD Lenka Krausová