Exkurze Horažďovice

Obrzek - Exkurze Horažďovice    

Ve středu 27.4.2022 se žáci 3.B s paní učitelkou a paní asistentkou zúčastnili exkurze v Horažďovicích, kde je čekal program O Nepořádníčkovi a návštěva mini ZOO. Po příjezdu nám paní instruktorka vysvětlila, jak bude program probíhat.

 

V první části si děti povídaly o odpadcích, co vlastně odpad je, jak jej třídíme a jak se recykluje. Žáci měli odpadky sami správně roztřídit, následně pracovali s kartičkami o jejich zpracovávání a také se dozvěděli, jak dlouho se rozkládají různé odpadky v přírodě. Po svačině následovala druhá část programu a to komentovaná prohlídka mini ZOO, která se skládala z vnitřních prostor, kde děti mohly vidět agamu, chameleona, žáby, želvy, ale i roztomilé činčily. O každém zvířeti se dozvěděly něco zajímavého. Venku pak pokračovala prohlídka ohrad s kozami, ovcemi, ale také králíkárny nebo drůbež. Dětem se asi nejvíce líbilo, že si zvířátka mohly pohladit nebo dokonce pochovat. Počasí nám přálo, exkurze se vyvedla a děti si domů odvezly plno zážitků a fotek.

Mgr. Alexandra Jedlisková