Ekologická stezka pro čtvrťáky

Obrzek - Ekologická stezka pro čtvrťáky    

Na úterý 19. dubna 2022 připravili žáci osmého ročníku ekologickou stezku pro mladší spolužáky ze čtvrtého ročníku. Vytvořili 8 skupin, ve kterých si promysleli své aktivity, připravili si potřebný materiál a vytvořili pomůcky. Vše probíhalo na dvorku pro první stupeň.

 

Jednotlivá stanoviště se věnovala ekologickým aktivitám, např.  si žáci mohli vyrobit hračku z PET lahví, vyráběli hmyzí domeček, učili se dopravní značky, proběhl minikurz zdravovědy, sázeli květiny
a malovali na kamínky, třídili odpad.

Tvůrci zajímavého dopoledne si svoji akci zhodnotili takto:

V úterý jsme připravovali program pro čtvrté třídy. Hned po příchodu do školy začaly přípravy. Pak už bylo vše připraveno a začali přicházet první čtvrťáci. Když přišly první děti na naše stanoviště, vysvětlili jsme jim, že budou vyrábět hmyzí domečky. S některými byla docela legrace. Rádi jsme s nimi pracovali. Myslím, že se nám ten den povedl. Ondřej

Úterní dopoledne, jindy strávené ve třídě, jsme trávili úplně jinak. Obě osmé třídy připravily společně ekologický program pro žáky čtvrtých ročníků. My jsme se rozhodli pro výrobu hmyzích domečků z PET lahví. Naše příprava začala hned ráno v kuchyňce, kde jsem lahve řezali, kolem deváté následoval přesun do venkovních prostor, kde jsme si nachystali další potřebné věci a celý náš koutek. V deset hodin odstartovala první část dne, tvorba hmyzích domků. Skupinky čtvrťáků byly šikovné, i my jsme se snažili, tak jsem si to docela užil. Vašek

V úterý jsme připravili pro čtvrtou třídu ekologický den, měli jsme osm stanovišť, např. třídění odpadu, malování kamínků, vyrábění hmyzích domečků, sázení kytiček, zdravovědu, dopravní značky a jízdu na kole. Já jsem si připravila zdravovědu, přinesli jsme si s kamarádkou autolékárničku, obvazy a rukavice. Další spolužáci čili děti zastavit krvácení a všichni si mohli zkusit oživování na figuríně. Když děti prošly všechna stanoviště, dostaly za vyplněné a orazítkované kartičky sladkou odměnu. Myslím, že se nám program velice povedl a že jsme si to všichni užili. Adéla

My jsme si připravili pro děti dopravní značky, soutěž na kole, informace o tom, co je potřeba na kole mít, jak vyměnit píchlé kolo a podobně. Nejlepší ze skupinky dostal bonbon. Radek

Já jsem byl ve skupině s Adamem, napadlo nás vytvořit stanoviště, kde se bude třídit odpad, který byl na obrázcích. Musím říct, že to dětem docela šlo, za odměnu všichni dostali razítko. Myslím si, že naše stanoviště bylo zábavné. Tahle akce mě bavila, vše se povedlo. Matyáš

Já jsem měla stanoviště, kde se vyráběly hračky z plastových lahví. Myslím, že to děti dost bavilo, každý byl nadšený, že je to super nápad. Lilly

Úterní den byl super a moc jsem si ho užila. Sice nevyšlo dobré počasí a bylo hodně starostí, ale výsledek stál za to. Myslím, že jsme vymysleli dobré stanoviště, šlo o malování na kamínky, případně na ulity. Uklízení bylo nejhorší, ale i tak jsme si užili hodně zábavy. Pomohli jsme si navzájem, a to byla věc, kterou jsem ocenila. Už se těším na další podobnu akci. Kája

Úterní den se mi líbil. Všechny děti spolupracovaly a věděly, co mají dělat. Naše skupina malovala na kamínky. Moc se mi to líbilo. Alena

Tento den se i přes sychravé počasí vydařil. Bylo to pro naši třídu něco úplně nového. Všichni jsme byli rozděleni do skupin a vymýšleli jsme ekologické aktivity. My jsme sázeli rostlinky do ruliček od toaletního papíru. Předem jsme si připravili ruličky a hlínu, sazeničky přinesly paní učitelky. Tento den byl pro nás zajímavý. Míša

Myslíme si, že se akce žákům povedla. Vše probíhalo v přátelské atmosféře, děti se toho navzájem hodně naučily a my se těšíme na další podobné aktivity.

Mgr. Jana Vršecká, Mgr. Iva Vokatá, Bc. Hana Vavrušková