Beseda o Janu Zrzavém

Obrzek - Beseda o Janu Zrzavém     První listopadový čtvrtek zavítali žáci 1.E do MěKS na besedu o malíři Janu Zrzavém. Paní spisovatelka Bc. Martina Havlínová dětem poutavým způsobem vyprávěla o životní cestě tohoto významného malíře.

Ačkoliv se Jan Zrzavý narodil v Okrouhlicích u Havlíčkova Brodu, velmi si během svého života oblíbil Vodňany a jejich malebné okolí. Zde našel zázemí pro svou práci a vytvořil tu mnoho krásných výtvarných děl. Součástí besedy byl i film o Janu Zrzavém, který nám promítl jeden z jeho autorů pan Jaroslav Mašinda. Kromě obrazů Jana Zrzavého měly možnost děti vidět i ilustrace žáků ze ZUŠ, kteří se inspirovali dílem tohoto malíře. V závěru besedy p. Havlínová ochotně odpovídala na zvídavé otázky dětí, které její vyprávění velmi zaujalo. Nakonec si děti prohlédly bustu Jana Zrzavého, která je umístěna na tzv. Zeyerově domě.

Mgr. Monika Nováková