Setkání s juniorskou vícemistryní světa Martinou Šáchovou

Obrzek - Setkání s juniorskou vícemistryní světa Martinou Šáchovou    

Ve středu 9.11.2022 jsme s naší třídou zažili veliké překvapení. Naši školu přišla navštívit juniorská vícemistryně světa v karate – Martina Šáchová. Strávili jsme s ní skvělou hodinu tělesné výchovy.

 

V první části nám vysvětlila, kde a proč karate vzniklo. Naučila nás pozdrav karatistů, zkusili jsme si nejrůznější postoje, kopy a údery. To bylo něco! Spolužačky Eliška a Klárka přišly na vyučování dokonce v kimonu. Navštěvují totiž oddíl karate ve Vodňanech. Oněměli jsme úžasem, když jsme se dozvěděli, že u stejných trenérů začínala i slavná Martina. Nikdo z nás nevěděl, že žije tady s nám ve Vodňanech. Tolik toho dokázala a je stále velmi skromná a přátelská.

Ve druhé části hodiny jsme zhlédli videoprezentaci, kde se nám představila. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí. Vyprávěla o svých začátcích v karate, prvních zápasech a medailích. Již víme, že se zabývá KUMITE. Slovo kumite označuje zápas. Martina nám vysvětlila, jak zápas probíhá, kolik může v zápase získat bodů, jaké si obléká kimono, s jakou barvou pásku reprezentuje apod.  Otázky nebraly konce, až zvonění Martinu vysvobodilo z našeho obležení. Rychle jsme si prohlédli její medaile, různé druhy chráničů a spěchali jsme zpět na další vyučování. Zde jsme si o Martině dále vyprávěli. Moc nás těší, že i když člověk pochází z malého města, dokáže tak velké věci. Martina se pro mnohé z nás stala vzorem.

Gratulujeme ke stříbrné medaili v Turecku a věříme, že Martina brzy na stupních vítězů uslyší i naši hymnu. Příštími nadšenými fanoušky se díky setkání stali žáci 5.A s třídní učitelkou.

Děkujeme!


 

Ve středu 9. listopadu 2022 se žákům 4.B naskytla jedinečná příležitost setkat se a strávit hodinu s vodňanskou rodačkou a juniorskou mistryní světa Martinou Šáchovou. Žáci se o setkání dozvěděli den předem, a proto měli možnost si na toto výjimečné setkání přinést také svoje kimono. 

V danou hodinu se děti přemístily do tělocvičny, kde už na ně Martina čekala. S dětmi se přivítala, představila se jim a řekla důležitá pravidla, která musí každý karatista dodržovat. Kluci a holky se dozvěděly jaká byla její cesta k vysněnému titulu, jak musela trénovat a kolik času tomuto sportu věnovat. 

Pak si kluci a holky mohli vyzkoušet toto umění na vlastní kůži. Děti se učily různé sestavy, hmaty, kopy, ale i správné dýchání a soustředění.  

Na závěr jim Martina ukázala svoje medaile a ocenění. Pro všechny to rozhodně byl skvělý zážitek, děti opravdu pozorně naslouchaly a myslím, že si hodinu moc užily.