Na krokodýly do Protivína

Obrzek - Na krokodýly do Protivína    

Dne 8.12. jsme se vydali do unikátní krokodýlí zoo v Protivíně. Návštěvy se zúčastnili žáci 7.A a zájemci z devátých tříd. V zoo Protivín jsme byli mile přivítáni. Při prohlídce jsme měli odborný výklad doprovázený krmením krokodýlů. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí.

Fotogalerie

 

Zoo Protivín vlastní 23 druhů krokodýlů z 27 žijících. Krokodýli se dožívají 60-80 let. Nejstaršímu z nich je 68 let. Také jsme mohli pozorovat jedince s leucismem. Leucismus je neschopnost ukládání pigmentu, která se projevuje až v průběhu života. Tito jedinci mají tmavé oči, což je rozdíl oproti albínům. Jelikož se porucha projevuje až v průběhu života, mají ve volné přírodě větší šanci na ubránění se.  V Protivínské zoo jsou aligátoři, krokodýli, kajmani, gaviálové, ale i další živočichové jako arapaimy, kostlíni, hadi a také kajmanka. Kajmanka supí je největší sladkovodní želva. Ta nám ukázala svou otevřenou tlamu, kde má jazýček zakončený malým "červíkem", kterým láká potravu (ryby). 

Na konci prohlídky jsme si mohli pohladit mládě a společně s ním se i vyfotit. Po prohlídce jsme se ještě vydali do infocentra v Protivíně na náměstí. Zde nás velice zaujala výstava hradů a zámků, které byly vytvořeny ze špejlí. Každý exponát trvalo vytvořit zhruba 14-18 měsíců.