1.E v Zeměráji

Obrzek - 1.E v Zeměráji     Dne 23.5.2023 zavítali žáci z 1.E v rámci školní exkurze do Zeměráje v Kovářově. Nejprve děti dopřály svým nohám mimořádný smyslový zážitek při zdolávání speciálně upravené 1 km dlouhé stezky naboso, která byla plná různých přírodních materiálů.

 

Připomenuly si, že naši předkové běžně chodívali bosí od jara do podzimu. Na stezce děti plnily různé úkoly, poznávaly rostliny a dozvěděly se zajímavosti ze života zvířat. Skvělým zážitkem byl pro všechny výukový program Na návštěvě u Přemíka a Libušky. Děti se jakoby strojem času ocitly ve středověké vesničce. Paní lektorka je poutavým způsobem seznámila s každodenními činnostmi na venkově, se získáváním a úpravou potravy i používáním různých nástrojů. Děti si vyzkoušely mletí obilí na ručním mlýnku, výrobu hrníčku z hlíny a nechyběl ani lov kance ze slámy. Na závěr výletu se všichni s nadšením prošli dřevěným kruhovým bludištěm sestaveným z 1600 smrkových kůlů. Z výletu děti odjížděly spokojené a plné zážitků.

Monika Nováková, Martina Bílá

Fotogalerie