Okresní kolo florbalu v kategorii III

Obrzek - Okresní kolo florbalu v kategorii III    

Florbalisté z Vodňan znovu v elitní čtveřici okresu – tentokrát v kategorii mladších žáků.

Dne 6. 12. 2017 ZŠ a Gymnázium Vodňany uspořádalo společně s DDM ve Strakonicích Okresní kolo florbalu pro ZŠ v kategorii III – mladší žáci.

 

Naši školu reprezentovalo16 florbalistů, kteří byli nominováni z několika přípravných tréninků. Do okresního kola bylo přihlášeno celkem 11 škol. Družstvo ZŠ a Gymnázia postoupilo ze základní šestičlenné skupiny do semifinálových bojů. ZŠ Dukelská Strakonice byla silným soupeřem, a naše družstvo bohužel nepostoupilo do finálových bojů.

V souboji se ZŠ Štěkeň (v základní části se nám ji podařilo porazit),  který trval 15 minut se bohužel ani přes intenzivní tlak a střelbu na soupeřovu branku a samostatný nájezd nepodařilo zápas rozhodnout. Na řadu přišly tři samostatné nájezdy – ani ty nerozhodly utkání. Následný jeden neproměněný nájezd nás přes výborný herní a týmový výkon odsunul až na celkové 4. místo. Družstvo v průběhu celého turnaje prokazovalo, že právem patří v kategorii starších žáků mezi nejlepší florbalisty okresu.

Celkovým vítězem v chlapecké kategorii bylo družstvo ZŠ Dukelská Strakonice.

Nejlepší hráči: Filip Tlapa (útočník), Marek Tlapa (útočník), Jan Tlapa (útočník), Vojtěch Hort (útočník), Radek Benda (obránce), Václav Tůma (obránce), Václav Eliášek (brankář).

Více fotografií zde.

Garant soutěže, pedagogický dozor a trenér
Mgr. Radek Čejka