Družina - aktuálně

vyvěšeno od: 8. 3. 2022

Únor v družině na Alešovce

Obrázek - Únor v družině na Alešovce

Únor jsme v naší ŠD ZŠG Alešova měli, jak se říká: „pěkně nabitý“. Kromě mohutného fandění při sledování výkonů našich sportovců na olympiádě, jsme ještě stihli uspořádat maškarní, vytvořit přáníčka k Valentýnu pro naše milované a zapojit se do výroby masek na výstavu o Masopustu pro MÚ. Šikovné ruce starších dětí s dopomocí lepidla, novin, barev a záclon vytvořily masku prasátka Bobíka a smrtky Karla. Mladší děti vyrobily klauny.

Doufáme, že se na ně spolu s dětmi půjdete podívat a že se vám budou líbit.

Text a foto kolektiv ŠD

vyvěšeno od: 11. 2. 2022

PŮLROK VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Obrázek - PŮLROK VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ     Ve školním roce 2021/22 jsme ve ŠD otevřeli 3 kroužky a zorganizovali pár projektových dnů. O kroužky byl, jako každý rok, velký zájem, hlavně o Vaření, které navštěvuje cca 40 dětí 2.-5. tříd. Ale ani Dovedné ruce a Sportovky nejsou pozadu, zde je po 30 dětech z 1.-5. ročníků. Kromě těchto aktivit se ŠD podílí na výzdobě společných prostor, nástěnek nebo oken. Dovedné ruce ještě vystavují své práce v prodejně Jihočeská drůbež (u Tesca).
Kroužky ve ŠD
Projektové dny
Výzdoba školy
Nástěnka JD

vyvěšeno od: 3. 12. 2021

Podzimní pozdrav z družinové Výstavky

Obrázek - Podzimní pozdrav z družinové Výstavky

Zima pomalu klepe na dveře, tak jsme se rozhodli, že zavzpomínáme, co nám podzim pěkného přinesl. Abychom to měli u školy krásně podzimní, udělali jsme sbírku dýní, kterých se nám sešel pěkný počet. Děkujeme rodičům za poskytnutí přebytků ze zahrady. Dokonce se nám podařilo i dvě vypěstovat na školní zahradě. Na podzim jsme sklidili ještě pár jahod, celer, cibuli a spoustu mrkve.

vyvěšeno od: 30. 11. 2021

Listopad ve školní družině na Alešovce

Obrázek - Listopad ve školní družině na Alešovce

V listopadu se v naší družině událo několik akcí. Mezi ty větší patřila Halloweenská párty, návštěva Infocentra a Adventní tvoření.

Více si můžete přečíst v přiloženém pdf souboru.

vyvěšeno od: 18. 11. 2021

Oznámení o vydání ředitelského volna

V souladu s § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) v platném znění, vyhlašuje ředitelka Základní školy a Gymnázia Vodňany, ze závažných důvodů, zejména protipandemických, technických a organizačních na pondělí 20. prosince, úterý 21. prosince a středu 22. prosince 2021 ředitelské volno. Školní jídelna a školní družina nebudou v provozu.

Mgr. Barbora Křížková Louženská

vyvěšeno od: 26. 10. 2021

PODZIMNÍ TVOŘENÍ V ŠD

Obrázek - PODZIMNÍ TVOŘENÍ V ŠD     Obrázek - PODZIMNÍ TVOŘENÍ V ŠD     Obrázek - PODZIMNÍ TVOŘENÍ V ŠD

vyvěšeno od: 26. 10. 2021

Družina v EVVO centru Krasec

Obrázek - Družina v EVVO centru Krasec

Konečně nám covidová situace dovolila ve čtvrtek 14. října vyjet s dětmi ze školní družiny na výlet.  Jely jsme do Strakonic do ekologického centra na Podskalí, které je součástí sítě environmentálních center KRASEC. Na Podskalí nás čekal velice zajímavý program o ekologii, děti si zasoutěžily ve skupinkách, hádaly zvířecí zvuky a nakonec si mohly pochovat králíka, morče, pakobylku, křečka, pohladit fretku a pozorovat krásnou bílou Aru jménem Bára, která štěbetala nejedno slovo. Dětem se na Podskalí moc líbilo a doufáme, že tam na jaře opět zavítáme.

Děkuji p. Martinu Koflovi za příjemnou cestu a kolegyním za spolupráci.

vyvěšeno od: 21. 10. 2021

Halloween párty na Alešovce

Obrázek - Halloween párty na Alešovce

vyvěšeno od: 15. 10. 2021

Akce ve školní družině na Bavorovské

Obrázek - Akce ve školní družině na Bavorovské

vyvěšeno od: 15. 10. 2021

DRAKIÁDA SE VYDAŘILA

Obrázek - DRAKIÁDA SE VYDAŘILA

V pátek 8. října jsme vyrazili se školní družinou na Bavorovské na letiště do nedalekých Strunkovic nad Blanicí pouštět draky. Počasí se po předchozích dnech umoudřilo a od rána svítilo sluníčko a hlavně foukal vítr. Hned po obědě nás autobus dopravil až na místo. Po krátké svačince se děti rozdělily do skupin. Jedna šla na prohlídku letadel,druhá začala s pouštěním draků. Během odpoledne si děti stihly opéct špekáčky nebo se občerstvit v místním bufetu. Na závěr na ně za jejich snahu a pěkné chování čekala sladká odměna. Díky zaměstnancům,kteří nám celé odpoledne pomáhali např. s rozmotáváním draků ,proběhlo vše hladce a my se mohli vrátit zpět domů,tentokrát vlakem,kde už čekali natěšení rodiče.
Foto: zde