Družina - aktuálně

vyvěšeno od: 19. 4. 2024

Kulturní březen v ŠD ZŠA

Obrázek - Kulturní březen v ŠD ZŠA     Ve středu 20. března k nám do školy přijelo Divadlo „Pedro a Godinka“, které připravuje pro děti hudebně vzdělávací programy. K nám přijelo s programem: „S písničkou do pohádky“. Představení bylo plné legrace, písniček, hudebních nástrojů a pohádek. Děti byly celé představení zvědavé, na který hudební nástroj Godinka zase zahraje. Kromě saxofonu umí hrát snad úplně na všechny. Na závěr byl kvíz a pak si děti mohly zahrát na vše co Pedro a Godinka přivezli. Myslím, že toto divadlo u nás ve škole nebylo naposled.

vyvěšeno od: 20. 3. 2024

Akce ŠD - únor

Obrázek - Akce ŠD - únor

V pátek 23. února jsme pro děti ze školní družiny ZŠA uspořádali Maškarní rej. Děti celý týden nemluvily o ničem jiném než o tom, za jakou masku půjdou, jak budou tančit a jak se moc těší. V pátek to konečně vypuklo. Nejdříve jsme jako průvod prošli celou školou, navštívili paní ředitelku a kolegyně z kanceláře. Pak jsme přišli do velké tělocvičny, kde začal celý rej. Děti se mám ukázaly v promenádě jak jsou krásné a potom 2 hodiny tančily a dováděly co jim síly stačily. Nakonec jsme vybraly několik nejzajímavějších masek a nej tanečníky. Všichni si odnesli krom bonbonů spokojené úsměvy na tváři. Už teď se těšíme příští rok.

Velké poděkování kolegyním, které se na akci podílely. Za ŠD Lenka Krausová

vyvěšeno od: 21. 2. 2024

Puťáček v ŠD

Obrázek - Puťáček v ŠD     Leden v naší školní družině utekl jako mávnutím kouzelného proutku a hned v prvním únorovém týdnu jsme se my, vychovatelky, společně s dětmi vypravily na oblíbený „Puťáček“, jehož cílem bylo pečení špekáčků na fotbalovém hřišti na Pražáku. Cestou po cyklostezce jsme se nejprve zastavily u krmelce, abychom zpříjemnily zvířátkům zbývající část zimy.

vyvěšeno od: 8. 1. 2024

Vánoce v ŠD Alešova

Obrázek - Vánoce v ŠD Alešova

Ve středu 3. ledna se mohly děti ze školní družiny těšit na Ježíška. Ten jim totiž 24. prosince naježil spoustu dárečků do třech oddělení. Po skončení vyučování přišly do své třídy a nevěřily svým očím, že Ježíšek naděluje i ve škole. Pod stromečkem rozbalily panenky, auta, stavebnice, kuchyňku s příslušenstvím, pokladnu a nákupní košíky, autodráhy a spoustu dalšího zajímavého. Každý den si s hračkami hrají a nenásilnou formou se více poznávají a spolupracují. Vidět rozzářené a šťastné oči dětí byla odměna i pro nás.

Za paní vychovatelky děkujeme paní ředitelce a rodičům našich dětí.

vyvěšeno od: 8. 1. 2024

Ježíška v Makově

Obrázek - Ježíška v Makově     Uděláme ježíška v Makově! - napadlo nás na začátku prosince v družině. A tak se taky stalo. V pondělí 11.12. se nám již od rána v družině plnily tašky mrkví, jablky, slunečnicí a spoustou dalších pamlsků pro zvířátka. Počasí nám přálo, cesta autobusem s panem Koflem utekla jako nic a krátkou procházkou jsme se brzy dostali do cíle do Záchranné stanice pro zvířata v Makově, kde se nás ujal pan hajný Libor Šejna a paní Jiřina Račanová. Předali jsme dobroty a vyrazili na prohlídku. Co voliéra, to jiný příběh se šťastným koncem. Nejvíc smíchu bylo u vydráka Matýska a focení s poštolku na ruce si budou všichni jistě dlouho pamatovat. Domů jsme se vraceli plni dobré nálady a již nyní se za Matýskem i ostatními zvířátky moc těšíme – ostatně, teď se tam můžeme všichni kouknout na webovou kameru www.makov.cz.

vyvěšeno od: 20. 12. 2023

Prosinec ve ŠD na Bavorovské

Obrázek - Prosinec ve ŠD na Bavorovské

S koncem roku a začínajícím adventem se nám ve ŠD nahromadilo hned několik akcí.

Na začátku měsíce se jako tradičně v tělocvičně školy konalo čertovské sportovní odpoledne. Kromě her a soutěží jsme také vyhodnotili nejlepší čertovský ohoz a každý zúčastněný si odnesl sladkou odměnu.

vyvěšeno od: 11. 12. 2023

Vánoční prosinec v ŠD

Obrázek - Vánoční prosinec v ŠD     Celý listopad jsme s některými dětmi nacvičovaly vánoční písničky a básničky. V sobotu 2. prosince, v rámci vánočního jarmarku, jsme vystoupily v kostele. Jelikož v ten den byla sněhová kalamita, některé děti se nemohly dostavit, musely jsme narychlo upravit program. Děti byly moc šikovné a vůbec jim to nevadilo a celé vystoupení klaplo.

Aktuality Pro rodiče a veřejnost Družina
vyvěšeno od: 23. 11. 2023

Informace ke stávce 27.11.2023

Obrázek - Informace ke stávce 27.11.2023

Vážení rodiče, studentky, studenti, informuji vás tímto o naší podpoře výstražné stávky, kterou vyhlásil Českomoravský odborový stav pracovníků ve školství na pondělí 27.11.2023. Víc jak 95 % zaměstnanců se připojuje ke stávce (všichni nepedagogičtí pracovníci). Škola není schopná zajistit svůj provoz a bude v pondělí 27. listopadu zavřena. Děkujeme za pochopení.

Více informací zde.

vyvěšeno od: 15. 11. 2023

Zajímavé akce v ŠD

Obrázek - Zajímavé akce v ŠD     V prvním listopadovém týdnu se v ŠD Alešova uskutečnily hned dvě akce. První byla 2.11., kdy nás na školním dvoře navštívili policisté z Protivína. Děti si vyzkoušely helmu, obušek, pouta, vestu a křížem krážem prolezly policejní auto. Zkusily, jaké to je mluvit do vysílačky a ptaly se policistů na nejrůznější otázky. Zpět do družiny odcházely velice nadšené a spokojené.

vyvěšeno od: 10. 10. 2023

Žichovec

Obrázek - Žichovec     V týdnu od 18. do 22. září se někteří žáci ze 6.AB zúčastnily turisticko-adaptačního kurzu v kempu Žíchovec. Jelikož tento kurz byl i adaptační, bylo velkou škodou, že se nezúčastnili všichni žáci ze tříd. Program se proto musel narychlo upravit, aby splnil svůj úkol. I když ubytování bylo trochu retro, vynikající strava a počasí vše vynahradily.