Družina - aktuálně

vyvěšeno od: 24. 2. 2020

Jazykolamy na Výstavce

Obrázek - Jazykolamy na Výstavce     V naší družině ve Výstavce jsou oblíbené soutěže všeho druhu. Teď jsme 2 měsíce soutěžili v tom, kdo se naučí víc jazykolamů. Je zajímavé, že vyhráli kluci, přestože se říká, že jsou děvčata upovídanější.
text i foto: Chánová

vyvěšeno od: 18. 2. 2020

Zima v družině ve Výstavní ulici

Obrázek - Zima v družině ve Výstavní ulici     Letošní zima je jiná než jsme zvyklí, žádní sněhuláci ani koulovačky, ale my neleníme a objevujeme svět kolem naší školy. Navštívili jsme několik dětských hřišť, vlakové nádraží a přilehlý park.

vyvěšeno od: 14. 2. 2020

Valentýnské tvoření

Obrázek - Valentýnské tvoření     Protože sv. Valentýn je u nás stále populárnější, proto jsme ve ŠD připravili pro děti odpoledne, kde si mohly vyrobit přáníčka, zápichy do květináčů, závěsné dekorace, nazdobit a naplnit krémem linecké košíčky a piškotová srdíčka nebo připravit jednohubky ve tvaru srdíček. To vše si potom odnesly domů a mohly podarovat své blízké.

vyvěšeno od: 12. 2. 2020

Puťáček a Maškarní bál v ŠD

Obrázek - Puťáček a Maškarní bál v ŠD     Obrázek - Puťáček a Maškarní bál v ŠD     Na poslední dva pátky měsíce února přichystala školní družina v Alešově ulici pro děti dva programy. Nejprve se děti vydají na Pražák, kde přinesou zvířátkům jídlo a v dalším týdnu si budou moci užít den v maskách.
V případě nepřízně počasí se akce prohodí.

vyvěšeno od: 5. 1. 2020

Vánočně nasvícená ZOO se ŠD

Obrázek - Vánočně nasvícená ZOO se ŠD     Ve čtvrtek 19. prosince jsme s dětmi ze školní družiny na Bavorovské ulici navštívili ZOO Hluboká nad Vltavou. Tento termín jsme vybrali záměrně, protože ZOO v tuto dobu bývá krásně vánočně nasvícena. Odpoledne po vyučování nás autobus dovezl až přímo k bráně zahrady, kde než se setmí, byl pro děti připravený vzdělávací program "Tajemství sovy Hedviky".

vyvěšeno od: 19. 12. 2019

Vánoční dílny na ZŠ Bavorovská

Obrázek - Vánoční dílny na ZŠ Bavorovská     Jak už se stalo tradicí, každý rok pořádá školní družina společně s učiteli z 1. stupně vánoční dílny, nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče, prarodiče nebo sourozence. Letošní datum vyšlo na pátek třináctého, tak jsme měli obavy, aby vše klaplo. Zbytečně! Ve 14 hodin se ŠD přemístila do školní jídelny, kde se tvoření konalo.

vyvěšeno od: 28. 11. 2019

Nástěnka v prodejně VD

Obrázek - Nástěnka v prodejně VD

Tentokrát děti ze školní družiny na Bavorovské ul. vytvořily nástěnku v prodejně Vodňanské drůbeže doslova "čertovskou".

Čerti v pekle hospodaří
mastí karty,buřty vaří,
a když mají dlouhou chvíli,
vaří v kotli čertoviny.

vyvěšeno od: 20. 11. 2019

Družina ve Výstavní ulici

Obrázek - Družina ve Výstavní ulici     Soutěže v šikovnosti pořádáme v družině alespoň jeden den v týdnu. Děti soutěže hodně baví a ani si neuvědomují, že rozvíjí postřeh, pozornost a jemnou motoriku.
Chánová

vyvěšeno od: 10. 11. 2019

Podzimní tvoření a mlsání

Obrázek - Podzimní tvoření a mlsání    Jak už jsme si ve ŠD zvykli, každých čtvrt roku připravujeme pro děti větší akci, kdy se snažíme propojit kroužek sportovní, výtvarný a vaření. Každé oddělení si něco přichystá a děti si postupně ve skupinách něco vyrobí, upečou či uvaří a v tělocvičně si zasportují a zasoutěží. Letošní první akcí bylo "Podzimní tvoření a mlsání".

vyvěšeno od: 9. 11. 2019

Halloweenské pečení na kroužku vaření

Obrázek - Halloweenské pečení na kroužku vaření    Z dotačního programu jsme letos na kroužky do školní družiny dostali pomůcky, které nám pomohou dělat naší činnost zajímavější a zábavnější. Jednou z pomůcek byla halloweenská forma na pečení. Samozřejmě jsme toho museli využít a něco strašidelného upéct. Ušlehali jsme těsto, obarvili potravinářským barvivem, dali do formy, upekli a nakonec dozdobili bílkovým sněhem. A aby se děti během pečení nenudily, vyváleli si ještě z připraveného těsta hrozivé prsty čarodějnice. Místo nehtů použily mandle, krev nahradila marmeláda. A výsledek ...."děsivý".