Družina - aktuálně

vyvěšeno od: 1. 4. 2023

EXKURZE DO PLANETÁRIA A JIHOČESKÉHO DIVADLA 1.A

Obrázek - EXKURZE DO PLANETÁRIA A JIHOČESKÉHO DIVADLA 1.A

28.3. se 1.A společně se 6.B vypravili do Českých Budějovic. Všichni se moc těšili.

Prvňáci se chystali navštívit Planetárium a následně i Jihočeské divadlo. V těchto prostorách ještě nikdy nebyli. Podstatou pořadu v Planetáriu bylo seznámit žáky s objekty denního i nočního nebe (Slunce, Měsíc, planety, hvězdy a nejznámější souhvězdí) a základní orientace na noční obloze. Pohodlně jsme se usadili do měkkých sedadel a na kopuli pozorovali umělou oblohu.

vyvěšeno od: 31. 3. 2023

Vynášení Morany

Obrázek - Vynášení Morany     V ten čas sněhů a ledu, dlouhých soumraků a nocí vládla Mořena, až bůh slunce počal déle, vlídněji a tepleji hleděti na tvář země. I rozbíhala se vodou ledová pouta; veselili se po všech dědinách, po všem plemeni. Za zpěvu brali se k vodám, k volným teď potokům, řekám, házeli do nich obraz zimy a smrti a radostným hlaholem vítali Vesnu, líbeznou bohyni jara.
Alois Jirásek, Staré pověsti české – O Čechovi

vyvěšeno od: 29. 3. 2023

Matematický klokan

Obrázek - Matematický klokan     Jak už jsme vás informovali, proběhl naší školou matematický klokan. Tradiční matematická soutěž, která žáky baví, protože nemusí mít excelentní znalost matematických vzorců a pouček, ale stačí mít dobrou představivost a logické myšlení.
Poměřit se s ostatními vyzkoušelo 357 žáků naší školy. Níže najdete nejlepší žáky jednotlivých kategorií.

vyvěšeno od: 29. 3. 2023

SLADOVNA - MRAVENIŠTĚ 3.A a 3.B

Obrázek - SLADOVNA - MRAVENIŠTĚ 3.A a 3.B

V pátek 24.3.2023 se žáci ze 3.A a 3.B vydali na exkurzi do Sladovny do Písku. Čekalo je tam setkání s mravenci na oblíbené interaktivní výstavě zvané Mraveniště. Děti se seznámily s životem mravenců pod zemí i nad zemí a vydováděly se v obřím mraveništi, kde měly za úkol sbírat vajíčka. Hodina a půl utekla jako voda a žáci se jen neradi loučili se zajímavým a zábavným programem.

A.Pišanová, J.Kašová, J.Pribolová

vyvěšeno od: 22. 3. 2023

Mistryně ČR ve snowboardcrossu žákyní 7.A

Obrázek - Mistryně ČR ve snowboardcrossu žákyní 7.A     Titulem mistryně České republiky se může pyšnit Zuzana Kočanová ze 7.A. Získala jej ve stejné disciplíně jako olympijská vítězka Eva Samková – ve snowboardcrossu. A že možná jednou půjde v jejích šlépějích, naznačuje suverénní způsob, jakým si vodňanská rodačka pro zlato na závodech na Dolní Moravě dojela: vyhrála všechny své jízdy-rozjížďku, semifinále i velké finále.

vyvěšeno od: 21. 3. 2023

4.B v galerii - doba bronzová

Obrázek - 4.B v galerii - doba bronzová

Ve čtvrtek 16.3.2023 jsme se s žáky vypravili do vodňanské galerie na výstavu o době bronzové.

Paní průvodkyně nás usadila do sálu, kde dětem výstavu krátce představila a pustila jim film. Poté si s dětmi povídala o tom, jak lidé v době bronzové žili, jak vůbec bronz vyráběli a k čemu používali.

vyvěšeno od: 20. 3. 2023

Zimní pobyt ve Stožci

Obrázek - Zimní pobyt ve Stožci

Ve dnech 6.3. - 8.3.2023 se naše třída 5.A zúčastnila ekologicko - přírodovědného pobytu ve Stožci. Ráno jsme se sešli na nádraží. Jeli jsme vlakem  a všichni se na nové zážitky velmi těšili. Cesta rychle uběhla. Někteří z nás zapomněli doma čepice a tak prvním překvapením pro nás byly poletující sněhové vločky. Když jsme dorazili na místo, tak jsme si rozdělili pokoje a seznámili se  s několika  pravidly, které budeme dodržovat během pobytu.

vyvěšeno od: 17. 3. 2023

Matematický klokan

Obrázek - Matematický klokan

Před pár minutami se na naší škole rozjela soutěž Matematický klokan. Žáci se snaží vyřešit 24 netradičních úloh během 60 minut.

Přejeme hodně štěstí.

Výsledky vám přineseme během příštího týdne.

vyvěšeno od: 14. 3. 2023

Úspěch v anketě Talent Jihočeského kraje za rok 2022

Obrázek - Úspěch v anketě Talent Jihočeského kraje za rok 2022     Prestižní ocenění v anketě Talent Jihočeského kraje za rok 2022 získal Jakub Klicnar z 9.B. Za své úspěchy v matematických a fyzikálních soutěžích získal v přírodovědné kategorii žáků Čestné uznání. O tom, jak mimořádný úspěch to je, svědčí i fakt, že naše škola podobný úspěch v této kategorii zažila naposledy před devíti lety.

vyvěšeno od: 14. 3. 2023

4.B a 4.A ve Sladovně

Obrázek - 4.B a 4.A ve Sladovně

Středa 8.3. znamenala pro čtvrťáky místo učení exkurzi do Písku do Sladovny.

Ráno po 8. hodině se žáci obou tříd autobusem vydali směr Písek. Po příjezdu na parkoviště jsme se vyrazili podél pobřeží Otavy a přes nejstarší kamenný most v Čechách ke Sladovně na píseckém náměstí.