Družina - aktuálně

vyvěšeno od: 19. 5. 2023

Včely

Obrázek - Včely

Ve středu 17.5. se žáci 6.C a 6.D zúčastnili v rámci environmentální výchovy exkurze do Protivína. Akce proběhla pod vedením odborných pracovníků z Apicentra vzdělávání Václava Jakše. Během exkurze se žáci dozvěděli zajímavé informace o životě, významu a ekologii včely medonosné a o prospěšnosti a využití včelích produktů. J. Straka

vyvěšeno od: 13. 5. 2023

Postup Zdeňka Špačka

Obrázek - Postup Zdeňka Špačka     Velký úspěch zaznamenal žák 5.C Zdeněk Špaček, který se probojoval do celostátního kola recitační soutěže. Porotu zaujal přednesem básně Lichožrout od Pavla Šruta.

vyvěšeno od: 3. 5. 2023

3.C a 3.D v centru ekologické výchovy Dřípatka v Prachaticích

Obrázek - 3.C a 3.D v centru ekologické výchovy Dřípatka v Prachaticích

Se školou jsme byli na výletě v Prachaticích v Dřípatce. Jezdí tam děti, aby se tam dozvěděly něco o chráněných zvířatech a rostlinách. My jsme se naučili, že obojživelníci můžou žít na suchu i ve vodě. Třeba taková žába, ta žije na suchu i ve vodě. Taky má na prstech přísavky a může lézt po stromech. Nejvíc se mi líbil mikroskop, protože umí zvětšovat objekty, které jsou (pouhým okem) neviditelné (Vítek Vávra).

vyvěšeno od: 2. 5. 2023

McDonald´s cup - okresní kolo Strakonice

Obrázek - McDonald´s cup - okresní kolo Strakonice

Po roce se opět konal celorepublikový turnaj v kopané pořádaný společností McDonald, který reprezentovali i žáci naší školy. Tato soutěž je rozdělena na dvě věkové kategorie.

vyvěšeno od: 25. 4. 2023

Ukliďme Česko

Obrázek - Ukliďme Česko     V průběhu dubna se žáci z Bavorovské zapojili do akce „Ukliďme Česko“. Během této dobrovolnické úklidové akce žáci 2.D, 2.E, 6.C, 6.D, 7.C, 7.D a 9.C nasbírali žáci několik pytlů odpadků v okolí dětských hřišť a v dalších částech města. Tato akce probíhá každý rok a těší se stále větší oblibě u široké veřejnosti. (Straka, Filip, Vokatá, Veselý, Truhlářová, Rudovská)

vyvěšeno od: 14. 4. 2023

Přednáška o nových technologiích

Obrázek - Přednáška o nových technologiích     Dnes jsme měli přednášku nazvanou Technologická gramotnost, kde jsme probrali např. elektromobily, umělou inteligenci, generaci 5G a kyberbezpečnost. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací a výklad byl moc pěkný. Vše, co bylo řečeno, se dalo snadno pochopit. Nechyběl ani nějaký ten Kahoot! kvíz, který byl také zábavný. Nejvíc mě zaujalo povídání o umělé inteligenci, o které se poslední dobou hodně mluví. Potom jsme dostali odkaz na stránku, na které si můžeme najít, co se o nás prohlížeč dozví, např. polohu, IP adresu atd. Bylo to velmi zajímavé, hodnotím 10/10.
Vanessa, 9. C

vyvěšeno od: 31. 3. 2023

Březen - měsíc knihy – projektový den ve 3.C

Obrázek - Březen - měsíc knihy – projektový den ve 3.C

V pátek 24. 3.  jsme si užili vyučování při projektovém dni Březen - měsíc knihy. Přinesli jsme si oblíbené knížky, o kterých jsme si povídali, prohlíželi si je, a tím hledali možnou inspiraci pro další čtení. Řešili jsme šifrované jarní počítání, vymýšleli příběhy s vyjmenovanými slovy, povídali si o dětských knížkách a jejich autorech, tvořili myšlenkovou mapu na téma „Co nám dává čtení“ a porovnávali pohádku Dlouhý, Široký a Bystrozraký v próze a poezii. Tělesnou výchovu jsme strávili běhacím diktátem zaměřeným na dětské knihy.

M. Livečková

vyvěšeno od: 25. 3. 2023

Pleteme pomlázky pro Žlutý Petrklíč

Obrázek - Pleteme pomlázky pro Žlutý Petrklíč     Domov Žlutý Petrklíč poskytuje sociální služby pro klienty s mentálním a kombinovaným postižením. Na začátku dubna proběhne před MěKS Vodňany velikonoční jarmark, na kterém bude možné zakoupit pomlázky, které upletli žáci 6.D při pracovních činnostech. Výtěžek z prodeje pomlázek bude použit ve prospěch Žlutého Petrklíče.
J. Straka

vyvěšeno od: 23. 3. 2023

Exkurze Temelín

Obrázek - Exkurze Temelín

Ve čtvrtek 16.3. navštívili žáci 9.C a 9.D Jadernou elektrárnu Temelín. Byli jsme přivítáni paní průvodkyní, která nám představila fungování JE, bezpečnostní opatření i nároky na práci v kontrolovaném pásmu. Díky virtuální realitě se pak žáci mohli podívat i do jinak nepřístupných prostor elektrárny, podívali se přímo k reaktoru, řídícího centra i do útrob chladící věže.

Následně si žáci prošli interaktivní expozici, kde mohli například přetížit reaktor nebo si vyzkoušet řadu vědomostních kvízů.

Za deváté třídy mockrát děkujeme.

Filip Zhorný

vyvěšeno od: 23. 3. 2023

Vzpoura úrazům

Obrázek - Vzpoura úrazům

Projekt Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky (VZP ČR) VZPoura úrazům je zaměřen na prevenci úrazů a nehod u dětí a mladistvých. Formou bezplatných besed jsou děti informovány o tom, jak úrazům a jejich následkům účinně předcházet.