Družina - aktuálně

vyvěšeno od: 13. 12. 2023

Mikuláš 2023

Obrázek - Mikuláš 2023

5. prosinec je vždy spojen s nadílkou od Mikuláše, čerta a anděla. Ale také s netrpělivým dětským očekáváním, co se v nadílce skrývá. Nejinak tomu bylo 5. prosince i v naší škole. Žáci sedmých ročníků se již dlouho těšili a připravovali na to, až se převlečou do kostýmů a podarují sladkou odměnou žáky prvního stupně. Ti si pro ně na oplátku připravili mnoho básniček a písniček. Celá akce se povedla a všechny děti si ji užily. (Špačková, Straka)

vyvěšeno od: 2. 12. 2023

Co se děje ve 3.C

Obrázek - Co se děje ve 3.C     Naše třída se zapojila do přípravy na vánoční jarmark. Zdobili jsme linecké cukroví, které se bude prodávat právě na jarmarku. Předvánoční atmosféru si ve třídě navozujeme zimní výzdobou oken, později dojde i na vánoční stromeček.... Další naší akcí byla návštěva Hopsária v Č. Budějovicích, kde byl pro třeťáky připraven program s dopravní tématikou. Děti měly možnost si také užít celý areál k pohybovým aktivitám.

Aktuality Pro rodiče a veřejnost Družina
vyvěšeno od: 23. 11. 2023

Informace ke stávce 27.11.2023

Obrázek - Informace ke stávce 27.11.2023

Vážení rodiče, studentky, studenti, informuji vás tímto o naší podpoře výstražné stávky, kterou vyhlásil Českomoravský odborový stav pracovníků ve školství na pondělí 27.11.2023. Víc jak 95 % zaměstnanců se připojuje ke stávce (všichni nepedagogičtí pracovníci). Škola není schopná zajistit svůj provoz a bude v pondělí 27. listopadu zavřena. Děkujeme za pochopení.

Více informací zde.

vyvěšeno od: 13. 11. 2023

Plavání 3.C a 3.D

Obrázek - Plavání 3.C a 3.D     Třídy 3. C a 3. D absolvovaly 5 lekcí plaveckého výcviku v píseckém krytém bazéně.  Žáci si opět mohli pod vedením zkušených lektorek prohloubit dovednosti v plavání, a to nejen vylepšením plaveckých stylů, ale i délkou uplavaných metrů. Děti si všechny hodiny báječně užily. Všem se dařilo, a tak si zaslouženě při poslední lekci odváželi zasloužená "mokrá vysvědčení."

vyvěšeno od: 8. 11. 2023

Halloween se vším, co k němu patří (a navíc s přespávačkou)

Obrázek - Halloween se vším, co k němu patří (a navíc s přespávačkou)     31. října – v den, kdy se slaví Halloween, jsme se sešli v 18. hodin v naší třídě 4.C v maskách (většinou strašidelných). Zanedlouho k nám přišli koledníci z MŠ Sluníčko a společně jsme strávili hezkou chvilku a koledníkům rozdali předem připravená „duchová“ lízátka.

vyvěšeno od: 6. 11. 2023

PIMPARÁDA 2.E

Obrázek - PIMPARÁDA 2.E     Na návštěvu loutkového divadla PIMPRLATA se děti z naší třídy dlouho těšily. V úvodu programu se dozvěděly, z jakých částí se loutka skládá a jak se loutka vyrábí. Všichni jsme si mohli podržet loutku Kašpárka a vyzkoušet si, jak náročné je s loutkou manipulovat. Nahlédli jsme také do zákulisí divadla a prohlédli jsme si prostředí, kam mají přístup jen loutkoherci. V druhé části programu se děti rozdělily do několika do skupin. Každé skupině byly přiděleny kulisy s určitým pohádkovým prostředím. Úkolem každé skupiny bylo vymyslet děj a název pohádky a nakreslit postavy, které v pohádce vystupují. Nakonec každá skupina svoji pohádku představila ostatním. Všichni jsme si při tom užili spoustu legrace.

vyvěšeno od: 6. 11. 2023

Spaní ve škole

Obrázek - Spaní ve škole     Dne 2. 11. 2023 se děti z 5. D společně domluvily, že si zkusí přespat ve škole. Všem  se moc tato akce líbila.

vyvěšeno od: 1. 11. 2023

Dopravní výchova 5.CD

Obrázek - Dopravní výchova 5.CD     Žáci 5.C a 5.D se zúčastnili dopravní výchovy v Hopsáriu České Budějovice. Všem se moc líbilo a odjížděli s krásnými dojmy.

vyvěšeno od: 30. 10. 2023

7.C a 7.D na EVVO Stožec

Obrázek - 7.C a 7.D na EVVO Stožec     Ve dnech 18.-20. října se vybraní žáci 7.C a 7.D účastnili environmentálního pobytu na Stožci. Ihned po příjezdu absolvovali procházku Puštíkovou stezkou, na které se dozvěděli mnoho zajímavého o přírodě. Po téměř pětikilometrové procházce na žáky čekal výborný oběd a po krátkém odpočinku zážitková přednáška o Národním parku Šumava. Druhý den byly pro žáky připraveny dva výukové programy o životním cyklu stromu a o vodních savcích žijících na Šumavě. Poslední den zakončili přednáškou v místním infocentru. Všichni odjížděli z pobytu spokojeni a plni nových zážitků a znalostí.
Text a foto: J. Straka, M. Špačková

vyvěšeno od: 25. 10. 2023

PRAHA

Obrázek - PRAHA

Jeli jsme se třídou do Prahy, objevovat její poklady.

Viděli jsme Karlův most, je tam toho vážně dost.

U Čertovky Na Kampě, visel pavouk na lampě.

Pak jsme zašli na Pražský hrad, trčí se až do oblak.

Stráže se tam střídali, my se na to dívali.

V Praze se nám líbilo, smutno nám tam nebylo.

Autor: Jonáš Veselý, žák 3.D