vyvěšeno od: 30. 12. 2020

Den otevřených dveří 5.1.2021 online

Obrázek - Den otevřených dveří 5.1.2021 online

Jen v naší interaktivní online únikové hře si prohlédnete budovu školy, seznámíte se s projekty gymnázia a vezmeme vás s sebou na některé akce, kterých se pravidelně účastníme.

Podaří se vám posbírat všechny indicie a uniknout z budovy?

Na únikovou hru se můžete těšit 5.1.2021 na stránkách školy www.gymnaziumvodnany.cz

Pozvánka zde.

vyvěšeno od: 30. 12. 2020

Přípravné kurzy pro přijímací zkoušky v roce 2021 ONLINE

Obrázek - Přípravné kurzy pro přijímací zkoušky v roce 2021 ONLINE

Základní škola a Gymnázium Vodňany pořádá v termínu leden – březen 2021 přípravné kurzy pro žáky 5. a 9. tříd základních škol k přijímacím zkouškám z matematiky a českého jazyka.

Kurzy proběhnou online vždy v úterý leden – březen 2021 (celkem 8 lekcí), vždy 1 hodina matematiky a 1 hodina českého jazyka a literatury, s 10 minutovou přestávkou (celkem 16 hod.).

Kurzovné činí 700 Kč. Úhrada bude možná na účet Nadačního fondu Gymnázia Vodňany 149302744/0600 nebo v hotovosti v kanceláři gymnázia (Bavorovská 1046, 389 01 Vodňany) před první hodinou kurzu.

Minimální počet účastníků pro otevření kurzu je alespoň 7 zájemců.

Přihlásit se je možno do vyplněním online formuláře.

Soutěže
vyvěšeno od: 7. 5. 2020

Dva roky prázdnin aneb kdo si hraje nezlobí (ukončeno)

Obrázek - Dva roky prázdnin aneb kdo si hraje nezlobí (ukončeno)

Soutěže
vyvěšeno od: 7. 5. 2020

Soutěž ke Dni matek (ukončeno)

Obrázek - Soutěž ke Dni matek (ukončeno)

Po naší první soutěži na téma Velikonoce jsme pro vás připravili novou soutěž, tentokrát na téma Den matek.

Pokud už máš nebo teprve vyrábíš dárek pro svou maminku, neváhej a pochlub se nám fotografií. My tvou fotku zařadíme do soutěžního hlasování :-)

vyvěšeno od: 4. 5. 2020

Informace pro žáky maturitního ročníku

Obrázek - Informace pro žáky maturitního ročníku

V souladu s usnesením vlády je možné realizovat od 11. května 2020 přípravu žáků na maturitní zkoušky. Vzdělávací aktivity budou zahájeny v úterý 12. 5. 2020 a budou probíhat dle zveřejněného harmonogramu na webových stránkách školy v dopoledních hodinách v úterý a ve čtvrtek. Žáci budou pracovat v určené skupině.

Více informací zde.

vyvěšeno od: 26. 1. 2020

Výsledky přijímacích zkoušek nanečisto

vyvěšeno od: 25. 1. 2020

Gympl roku 2019

Obrázek - Gympl roku 2019

Hlasování Gympl Roku je průzkumem mezi studenty a absolventy gymnázií v České republice, jak se jim na jejich gymnáziu studuje nebo studovalo.

Posouzení kvality školy z pohledu studentů a absolventů je i kritérium, podle kterého by se měli řídit budoucí studenti středních škol, nyní studenti základních škol.

Těm chceme projektem pomoci v jejich rozhodování, na jakou školu se přihlásit.
Text: gymplroku.cz

vyvěšeno od: 23. 10. 2019

Ekologický kurz ve Stožci

Obrázek - Ekologický kurz ve Stožci

Ekologický kurz ve Stožci v prostředí šumavské přírody, kterou absolvují vždy žáci tercie, se letos konal 9. – 11. října.

Očekávání krásně zbarveného podzimu na Šumavě nám tentokrát pokazilo deštivé počasí.

vyvěšeno od: 7. 10. 2019

Gymnázium získalo Knihovničku Václava Havla

Obrázek - Gymnázium získalo Knihovničku Václava Havla     Ve středu 25. září proběhlo slavnostní předání Knihovničky Václava Havla Gymnáziu. Tuto knihovnu jsme převzali z rukou vzácného hosta – pana Michaela Žantovského, který k nám zavítal na besedu. Je odměnou za naši práci v projektu Knihovny Václava Havla, jehož cílem je vytvoření celorepublikové sítě základních a středních škol, které aktivně šíří myšlenkový odkaz prvního polistopadového prezidenta mezi své žáky. Nyní se do této sítě zapojila také naše škola. Smyslem knihovniček je vytvořit na školách malé prostory, v nichž shromažďují jak texty Václava Havla, tak texty s ním úzce související. Knihovnička obsahuje celou ediční řadu nakladatelství Knihovny Václava Havla a čítá přes 60 položek. Projekt umožňuje studentům a pedagogům knihy si půjčovat, číst je a pracovat s nimi.

vyvěšeno od: 26. 9. 2019

Adaptační kurz 1.VG

Obrázek - Adaptační kurz 1.VG     Minulý týden si naše třída na pár dní odpočinula od výuky. Od 17. do 18. 9. jsme absolvovali adaptační kurz. Pobývali jsme v krásném a klidném prostředí lomeckého kláštera, kam se někteří naši spolužáci ze vzdálenějších měst a vesniček podívali poprvé. A protože Lomeček je poutní místo, ani my jsme nelenili a vydali se tam pěšky.