Podzimní bádání s jazyky

Obrázek - Podzimní bádání s jazyky     Badatelské odpoledne na Alešovce již potřetí, tentokrát ve znamení jazyků. Prostorami školní družiny, kuchyňky i počítačové učebny zněly během devátého listopadového odpoledne angličtina, němčina, čeština pro cizince i ukrajinština.

Plavání 3.C a 3.D

Obrázek - Plavání 3.C a 3.D     Třídy 3. C a 3. D absolvovaly 5 lekcí plaveckého výcviku v píseckém krytém bazéně.  Žáci si opět mohli pod vedením zkušených lektorek prohloubit dovednosti v plavání, a to nejen vylepšením plaveckých stylů, ale i délkou uplavaných metrů. Děti si všechny hodiny báječně užily. Všem se dařilo, a tak si zaslouženě při poslední lekci odváželi zasloužená "mokrá vysvědčení."

Halloween s 8.A pro žáky 1. stupně

Obrázek - Halloween s 8.A pro žáky 1. stupně     Pedagogická profese na vlastní kůži. I tak by se dala shrnout zkušenost žáků 8.A s projektovým dnem, který „mí“ osmáci pro všechny žáky prvního stupně uspořádali v poslední říjnový den, kdy se zejména v anglicky mluvících zemích slaví Halloween.

VZPoura úrazům

Obrázek - VZPoura úrazům     Budu si na sebe dávat větší pozor. K takovému předsevzetí dospěli žáci, které v rámci preventivního programu VZP navštívili ambasadoři projektu Pavel a Honza, hendikepovaní pracovníci pojišťovny. Právě oni z vlastní zkušenosti vědí, jaké je to žít s trvalými následky po úrazu.

vyvěšeno od: 9. 11. 2023

Plavecký výcvik 2.AB

Obrázek - Plavecký výcvik 2.AB

Druhé ročníky ZŠA čekalo v letošním školním roce 10 lekcí plavání. Jezdit se začalo už v září. Každou středu se žáci vypravili do Písku. Ve zdejším bazénu, pod vedením zkušených instruktorů, zdokonalovali svoje plavecké dovednosti a různé plavecké způsoby.

Všichni se moc snažili a tak jim odměnou na závěr bylo „mokré vysvědčení“.
Chalupská

vyvěšeno od: 8. 11. 2023

Halloween se vším, co k němu patří (a navíc s přespávačkou)

Obrázek - Halloween se vším, co k němu patří (a navíc s přespávačkou)     31. října – v den, kdy se slaví Halloween, jsme se sešli v 18. hodin v naší třídě 4.C v maskách (většinou strašidelných). Zanedlouho k nám přišli koledníci z MŠ Sluníčko a společně jsme strávili hezkou chvilku a koledníkům rozdali předem připravená „duchová“ lízátka.

vyvěšeno od: 6. 11. 2023

PIMPARÁDA 2.E

Obrázek - PIMPARÁDA 2.E     Na návštěvu loutkového divadla PIMPRLATA se děti z naší třídy dlouho těšily. V úvodu programu se dozvěděly, z jakých částí se loutka skládá a jak se loutka vyrábí. Všichni jsme si mohli podržet loutku Kašpárka a vyzkoušet si, jak náročné je s loutkou manipulovat. Nahlédli jsme také do zákulisí divadla a prohlédli jsme si prostředí, kam mají přístup jen loutkoherci. V druhé části programu se děti rozdělily do několika do skupin. Každé skupině byly přiděleny kulisy s určitým pohádkovým prostředím. Úkolem každé skupiny bylo vymyslet děj a název pohádky a nakreslit postavy, které v pohádce vystupují. Nakonec každá skupina svoji pohádku představila ostatním. Všichni jsme si při tom užili spoustu legrace.

vyvěšeno od: 6. 11. 2023

Spaní ve škole

Obrázek - Spaní ve škole     Dne 2. 11. 2023 se děti z 5. D společně domluvily, že si zkusí přespat ve škole. Všem  se moc tato akce líbila.

vyvěšeno od: 2. 11. 2023

Badatelské odpoledne

Obrázek - Badatelské odpoledne     Ve čtvrtek 9. listopadu se od 14:00 do 17:00 na budově v ulici Alešova koná badatelské odpoledne. Letošní akce je zaměřena na výuku cizích jazyků. Všichni jste srdečně zváni. Více informací v přiloženém letáku.

vyvěšeno od: 2. 11. 2023

Halloween, Dia De Los Muertos či Dušičky?

Obrázek - Halloween, Dia De Los Muertos či Dušičky?

31.10.2023 jsme v přípravné třídě, dokonce i v maskách, oslavovaly Halloween a díky 8.A jsme si užily i moc fajn dopoledne s různými soutěžemi.

1.11.2023 jsme si pro změnu udělaly príma filmové dopoledne, které se neslo v duchu oslav Dia De Los Muertos, či-li mexický svátek mrtvých.

A konečně 2.11.2023 se neslo v duchu Dušiček, kdy jsme pokorně došli až na hřbitov, kde jsme zapálili několik svíček.

S dětmi jsme si vysvětlily rozdílnost těchto svátků a každý z nich jsme si i patřičně a náležitě užily.