vyvěšeno od: 27. 2. 2021

Obrázek - Informace k provozu škol a školských zařízení od 27.2.2021 pro žáky základní školy a zákonné zástupce     V návaznosti na usnesení vlády č. 196 ze dne 26. února 2021 vláda omezuje s účinností ode dne 27. února 2021 do dne 21. března 2021 provoz základních škol podle školského zákona, a to tak, že se zakazuje osobní přítomnost žáků na základním vzdělávání v základní škole s výjimkou individuálních konzultací (pouze jedno dítě nebo žák, jeden pedagogický pracovník a případně zákonný zástupce).

vyvěšeno od: 23. 2. 2021

Online dotazníky pro rodiče

Obrázek - Online dotazníky pro rodiče

Termín pro vyplnění dotazníku je prodloužen až do konce února.

1. Dotazník pro 1. stupeň základní školy (1. až 5. ročník)

2. Dotazník pro 2. stupeň základní školy (6. až 9. ročník)

vyvěšeno od: 16. 2. 2021

Pozvánka na webináře pro rodiče

Obrázek - Pozvánka na webináře pro rodiče

Pozvánka pro všechny zájemce z řad pedagogů a rodičovské veřejnosti na webináře:

• Jak sedět a vlastně se hýbat?
    středa 3. 3. 2021 | 17:00-18:30
    Pro pohodlnější a zdravější den za pracovním stolem bez bolesti zad, krční páteře i zápěstí
    Informace zde.

• Od kousání k povídání
    pondělí 22. 2. 2021 | 18:00-19:30
    Jak skrze příjem potravy podpořit vývoj řeči dítěte a vyhnout se chybám, které rodiče nejčastěji dělají.
    Informace zde.

vyvěšeno od: 28. 1. 2021

Hodnocení za 1. pololetí školního roku 2020/2021

Obrázek - Hodnocení za 1. pololetí školního roku 2020/2021
  1. Žáci 1. a 2. ročníků obdrží 28. 1. 2021 v rámci prezenční výuky tištěný VÝPIS VYSVĚDČENÍ.
  2. Žáci 3. až 9. ročníků budou o výsledcích klasifikace za 1. pololetí informováni prostřednictvím webové aplikace Bakaláři. Zákonní zástupci těchto žáků emailem obdrží do zmíněné aplikace přihlašovací údaje nejpozději do 28. 1. 2021.
  3. Žáci všech ročníků gymnázia budou o výsledcích klasifikace za 1. pololetí informováni prostřednictvím webové aplikace Bakaláři.

(Pokud se během přihlašování do webové aplikace Bakaláři vyskytnou potíže nebo email s příslušnými přihlašovacími údaji neobdržíte, neváhejte kontaktovat třídní učitelku/učitele příslušného žáka.)

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 20. 1. 2021

Zimní radovánky v Družině a ve 4.C

Obrázek - Zimní radovánky v Družině a ve 4.C

Soutěž o nejhezčího sněhuláka ve ŠD na Bavorovské....hned v prvním týdnu po vánočních prázdninách jsme se dočkali sněhové nadílky a tak nešlo jinak, než se pořádně obléct a vyrazit na školní dvorek a sníh si dostatečně užít. Protože bylo čerstvě nasněženo a nemrzlo, mohli jsme uspořádat soutěž o nejhezčího sněhuláka. Po vyrovnaném boji ve válení sněhových koulí nakonec vyhrála děvčata se svým sněhulákem "Sněžínkem".

Žáci 4. C si také užívají zimních radovánek. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout pěkné snímky, které pořídili během lednových dnů.

vyvěšeno od: 10. 1. 2021

Prosincové stříhání a výzdoba oken

Obrázek - Prosincové stříhání a výzdoba oken

V průběhu rotační výuky jsme se s žáky, kteří byli zrovna ve škole, pustili do stříhání zimní výzdoby oken. Pokud si najdete chvilku, zastavte se před budovou školy v Alešově ulici a zkuste si spočítat, kolik srnek, prasat a jelenů se tam prochází.

Rády bychom poděkovaly žákům 8. a 9. tříd, kteří stříhali o sto šest. Žákyním, které se zapojily i ve svém volném čase. Velké díky patří opravdu všem, protože stříhal každý, kdo měl nůžky a kdo je neměl, tak mu byly zapůjčeny.

Doufáme, že se Vám naše výzdoba oken líbila a vykouzlila Vám úsměv na tváři i v této nelehké době.

Marcela Čábelová a Iva Koutská

vyvěšeno od: 9. 1. 2021

Pomáháme i v zimě

Obrázek - Pomáháme i v zimě

Na podzim se děti z budovy na Bavorovské ulici aktivně zapojily do sběru kaštanů. Někteří nosili denně i plné nákupní tašky. V pavilonu 1. stupně bylo sběrné místo v prvním patře u schodů. Všechny kaštany byly předány vodňanským myslivcům, kteří v zimě pravidelně doplňují krmelce a zpestřují tak zvěři zimní potravu, které je pro ni v chladných měsících nedostatek. Chtěla bych všem dětem za jejich pomoc srncům a srnkám poděkovat.

Mgr. L. Křenková

vyvěšeno od: 30. 12. 2020

Den otevřených dveří 5.1.2021 online

Obrázek - Den otevřených dveří 5.1.2021 online

Jen v naší interaktivní online únikové hře si prohlédnete budovu školy, seznámíte se s projekty gymnázia a vezmeme vás s sebou na některé akce, kterých se pravidelně účastníme.

Podaří se vám posbírat všechny indicie a uniknout z budovy?

Na únikovou hru se můžete těšit 5.1.2021 na stránkách školy www.gymnaziumvodnany.cz

Pozvánka zde.

vyvěšeno od: 30. 12. 2020

Přípravné kurzy pro přijímací zkoušky v roce 2021 ONLINE

Obrázek - Přípravné kurzy pro přijímací zkoušky v roce 2021 ONLINE

Základní škola a Gymnázium Vodňany pořádá v termínu leden – březen 2021 přípravné kurzy pro žáky 5. a 9. tříd základních škol k přijímacím zkouškám z matematiky a českého jazyka.

Kurzy proběhnou online vždy v úterý leden – březen 2021 (celkem 8 lekcí), vždy 1 hodina matematiky a 1 hodina českého jazyka a literatury, s 10 minutovou přestávkou (celkem 16 hod.).

Kurzovné činí 700 Kč. Úhrada bude možná na účet Nadačního fondu Gymnázia Vodňany 149302744/0600 nebo v hotovosti v kanceláři gymnázia (Bavorovská 1046, 389 01 Vodňany) před první hodinou kurzu.

Minimální počet účastníků pro otevření kurzu je alespoň 7 zájemců.

Přihlásit se je možno do vyplněním online formuláře.

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 24. 12. 2020

Vánoční tvoření ve školní družině

Obrázek - Vánoční tvoření ve školní družině     Ve středu 9. prosince a ve čtvrtek 10. prosince proběhla v naší školní družině další společná tvořivá dílnička. V předvánočním čase, ve spolupráci s paní Hanou Šoulovou, si zde děti vytvořily z hlíny svícen ve tvaru stromečku, který si každý sám dozdobil a nechyběl k tomu ani poslech vánočních koled. Atmosféra byla tvořivá, paní keramička nám výtvory v peci vypálila a děti si mohly svícen odnést domů.
Pohodové Vánoce a šťastný nový rok přejí vychovatelky ŠD.