Aktuality Družina
vyvěšeno od: 17. 6. 2019

Družina na Výstavce

Obrázek - Družina na Výstavce     Obrázek - Družina na Výstavce     Nové obrázky na nástěnce v prodejně Vodňanské drůbeže od dětí ze školní družiny ve Výstavní ulici. A malba, která vyzdobila chodník před pavilonem ve Výstavce.

Den Země s psovodem policie ČR

Obrázek - Den Země s psovodem policie ČR     Třetím projektovým dnem v ŠD Alešova byl Den Země s ukázkou práce kynologa policie ČR. Odpoledne vyrazily vychovatelky s dětmi vycházkou na Sokolskou louku, kde byl připraven ukázkový program p. Ryneše a jeho kolegyň se čtyřmi psy. Předvedli nám poslušnost a výcvik policejních psů, zadržení pachatele a vyhledávání stop.

Tvoříme pro Lidice

Obrázek - Tvoříme pro Lidice

Stejně jako v loňském roce jsme se i letos rozhodli zapojit do výtvarné soutěže, kterou organizuje Památník obce Lidice.

Tato mezinárodní dětská výtvarná výstava byla založena v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných německými nacisty, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech.

vyvěšeno od: 9. 6. 2019

Divadelní představení v anglickém jazyce

Obrázek - Divadelní představení v anglickém jazyce    Žáci nižších ročníků naší školy se v jeden květnový pátek zúčastnili divadelního představení s názvem Lazy goat, které bylo odehráno jak v českém, tak i anglickém jazyce. O něco později se dočkali i starší žáci. Ti shlédli představení s názvem Last wish. Toto představení již bylo odehráno v anglickém znění.

Úspěchy žáků ZŠG Vodňany

Obrázek - Úspěchy žáků ZŠG Vodňany

V letošním školním roce dosáhl velkého úspěchu Radek Brabenec ze třídy IV.NG. Radkovi se podařilo v Zeměpisné olympiádě probojovat přes okresní a krajské kolo až do kola celorepublikového.

V Biologické olympiádě pak o sobě dal v krajském kole vědět Adam Josef Richter, žák 6.D. Mezi třiceti nejlepšími žáky v rámci celého kraje obsadil krásné jedenácté místo.

Mimořádný úspěch si připsala i Nikola Kobernová ze 6.C. Ta vyhrála okresní kolo Matematické olympiády, a získala tak pro ZŠG Vodňany 1. místo.

Všem žákům a žákyním děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a města a blahopřejeme k dosaženým výsledkům.

Obrázek - Školní jídelna

Školní jídelna 6.6.2019 udělala radost hlavně malým strávníkům. Paní kuchařky jim připravily nejenom na pohled krásný a zdravý oběd – vločkovou kaši s čerstvým voňavým ovocem.

Malí strávníci si moc pochutnali a paní kuchařky sklidily i zaslouženou pochvalu.

Žlábková Vladimíra, vedoucí ŠJ

vyvěšeno od: 4. 6. 2019

Setkání předškoláků

Obrázek - Setkání předškoláků

Setkání budoucích prvňáčků se uskuteční v úterý 4.6.2019 v budově Bavorovská a ve čtvrtek 6.6.2019 v budově Alešova a Výstavní podle příslušnosti žáků do jednotlivých budov a tříd. Začátek setkání je v obou termínech v 15:00.

Třídní schůzky pro rodiče budou následovat v 15:45. Děti mohou být po dobu třídních schůzek ve školní družině.

Zařazení žáků do prvních tříd pro školní rok 2019/2020

Obrázek - Zařazení žáků do prvních tříd pro školní rok 2019/2020     Rozdělení žáků do prvních tříd nalezete v přiloženém souboru zde.

ZŠG Vodňany, OSPOD a Policie ČR rodičům

Obrázek - ZŠG Vodňany, OSPOD a Policie ČR rodičům    Na základě informací o nevhodném chování mezi žáky mimo školu jsme se ve spolupráci s orgánem sociálně-právní ochrany dětí a Policií ČR rozhodli, že 12. června uspořádáme informativní schůzku pro rodiče, kde upozorníme na některá aktuální rizika a problémy žáků ve Vodňanech a okolí. Schůzka se uskuteční od 16:00 ve velké zasedací místnosti Městského úřadu ve Vodňanech.

Projektový den – Bezpečně na prázdniny proběhne 26. června. V šestých a sedmých ročnících a odpovídajících ročnících gymnázia v rámci tohoto dne proběhnou preventivní programy ve spolupráci s Policií ČR.

.

Den dětí

Obrázek - Den dětí    31. květen se na ZŠG Vodňany nesl v duchu oslav Mezinárodního dne dětí, na který se každoročně těší děti malé i větší. Jak tento den probíhal na jednotlivých budovách se dočtete v následujícím článku.