vyvěšeno od: 31. 10. 2022

4.B na návštěvě MEVPISU

Obrázek - 4.B na návštěvě MEVPISU

Ve středu 19.10. se vydali žáci 4.B na návštěvu do střediska MEVPIS ve Vodňanech, zaměřeného na vzdělání a výchovu v oblasti ochrany vod, vodních živočichů a šetrného vodního hospodářství.

Tady na nás čekali příjemní průvodci, kteří pro děti připravili hezký program. Děti si povídaly o vodě, rybnících a řekách, zkoušely si ve skupinkách skládat puzzle různých ryb, při tom se dozvěděly o těchto rybách něco zajímavého. Pak přišla jedna z nejzábavnějších částí, a to plyšové ryby, o které byl mezi dětmi velký zájem a byla s nimi také zábava, když je zkoušely „ulovit“ do velkého podběráku.

vyvěšeno od: 25. 10. 2022

Oznámení – informace o pracovním místě

Obrázek - Oznámení – informace o pracovním místě

vyvěšeno od: 24. 10. 2022

Kyberbezpečnost

Obrázek - Kyberbezpečnost     Ve středu 12.10. navštívila 9. ročníky naší školy manažerka vodňanské pobočky České Spořitelny Lucie Skoková. Pro žáky měla připravenou přednášku o kyberbezpečnosti nejen na poli financí, ale i v internetové komunikaci.

vyvěšeno od: 21. 10. 2022

Volby do Školské rady - výsledky

vyvěšeno od: 19. 10. 2022

EVVO kurz Stožec

Obrázek - EVVO kurz Stožec

Žáci 7.C a 7.D vyjeli první týden v říjnu vlakem na Enviromentální kurz do Stožce. Pro žáky bylo připraveno několik výukových programů, které se rozložily do tří dnů a ve volném čase na žáky čekaly výlety po šumavské krajině. Žáci se z kurzu vrátili spokojení a doufáme, že si odnesli spoustu nových poznatků a zážitků.
Za pedagogický dozor J. Straka a L. Filip.

Školní e-shop

Obrázek - Školní e-shop

Hlasovali a vybrali jste první ze třech navrhovaných motivů. Vítězný motiv byl použit na vytvoření vlastní volnočasové školní kolekce oblečení, jejíž náhled vidíte níže a kterou je možné si aktuálně pořídit na e-shopu.

Objednávání je již spuštěno a bude možné až do 30.10.2022. Tento den se e-shop uzavře, objednané zboží půjde do výroby a následně se odešle přímo k Vám. Proto neváhejte, pokud si chcete pořídit svůj kousek ze školní kolekce.

Doufáme, že budete mít z naší nové kolekce stejnou radost jako máme my!

S pozdravem a přáním krásného dne,

vedení školy

Vlastivěda v 5.C

Obrázek - Vlastivěda v 5.C

Dnes jsme neměli běžnou vyučovací hodinu. Hráli jsme „Divadlo“.

Scénky z české historie. Děti si pro dramatizaci vybraly události z dějin naší země a velmi úspěšně a zdařile sehrály například husitskou bitvu, nebo zavraždění panovníka ve Staré Boleslavi. Všichni si dnes svá vystoupení užili.

Mgr. Jana Kovářová

Burza škol

Obrázek - Burza škol

Prezentace štředních škol, odborných učilišť a firem proběhne 25.10.2022 ve Strakonicích.

vyvěšeno od: 12. 10. 2022

Žáci z 9. tříd sázeli stromy

Obrázek - Žáci z 9. tříd sázeli stromy

Ve středu 5. října 2022 se žáci 9.C a 9.D ZŠG Vodňany vydali kousek za Vodňany směrem na Loucký mlýn, aby vysadili 27 nových stromů.

O nápadu na zasázení stromků jsme ve třídě hovořili již v červnu. Místo jsme měli vyhlédnuté, ale netušili jsme, zda se na něm může sázet. Bylo nutné kontaktovat majitele, v tomto případě správce pozemku, Povodí Vltavy. Oslovili jsme tedy Povodí Vltavy s prosbou o vyjádření, návrhem výsadby a orientačním rozpočtem. Náš „případ“ byl přidělen panu Hronovi a ten nám v srpnu sdělil milou zprávu, že organizace s výsadbou souhlasí.

vyvěšeno od: 11. 10. 2022

BESIP v Hopsáriu

Obrázek - BESIP v Hopsáriu     Na pátek 7.10.2022 se těšily všechny děti z 1.E. Tento den se měl uskutečnit výlet do Hopsária v Českých Budějovicích. Nejelo se tam jen „hopsat“, ale také se trochu učit. Součástí návštěvy byla výuka dopravní výchovy. Třída dostala svoji instruktorku, která děti proškolila v teorii dopravní výchovy.