vyvěšeno od: 11. 3. 2020

Informace k výuce pro zákonné zástupce žáků

Základní škola
Od pondělí 16.3.2020 bude z důvodu mimořádného opatření – uzavření školy probíhat výuka samostudiem.

Podklady k samostudiu (učební látka, úkoly) a způsob kontroly jsou ve formátu .pdf zde v levém hlavním sloupci menu, pod názvem !Samostudium! nebo v tištěné podobě v kanceláři školy (od 8:00 do 14:00).

Výuka na Gymnáziu bude probíhat od dnešního dne (tj. 11.3.2020) do odvolání distanční formou, tj. bez prezenční přítomnosti žáků ve škole prostřednictvím A) třídních e-mailů, B) aplikace Komens - dle zadání a specifikace konkrétních vyučujících.

Žádám vás o součinnost při vzdělávání žáků v takto omezených podmínkách a děkuji za spolupráci.

Mgr. Jarmila Rybáčková, ředitelka školy

vyvěšeno od: 10. 3. 2020

! Mimořádná situace !

Vzhledem k vývoji epidemie v Evropě se zakazuje nařízením Bezpečnostní rady státu od 11. března 2020 osobní přítomnost žáků na základních školách, středních školách, středních odborných učilištích a univerzitách. Opatření je v tuto chvíli na dobu neurčitou.

Vážení zákonní zástupci, od 11. března 2020 nebude na naší škole probíhat výuka. Bohužel bude uzavřena škola, školní družina i školní jídelna. Informace budeme průběžně doplňovat na webových stránkách školy.

Ředitelka školy
Mgr. Jarmila Rybáčková.

Informace pro rodiče dětí do 10 let:

Rodiče dětí, kteří budou čerpat ošetřovné na dítě do 10 let z důvodu uzavření školy, oznámí tuto skutečnost svému zaměstnavateli.

Škola vydá rodiči/zákonnému zástupci na jeho žádost potvrzený tiskopis " Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření výchovného zařízení (školy)", který předá zaměstnavateli.

Potvrzený tiskopis bude možno vyzvednout v kanceláři školy osobně nebo zaslat po telefonické domluvě  e-mailem.

Tel.č.: 383 313 411

Více na odkazech:

vyvěšeno od: 3. 3. 2020

Maškarní ples pro 1. stupeň

Obrázek - Maškarní ples pro 1. stupeň

Nakonci února připravili žáci 8. tříd spolu se školní družinou maškarní ples pro žáky prvního stupně. Přečtěte si jak celý den popsala žákyně 8.C Barča Valentová.

V úterý 25. února 2020 se konal náš maškarní ples, který jsme chystali minimálně už od ledna. A teď je tady ten den, na který snad všichni čekali.

vyvěšeno od: 2. 3. 2020

5.E tvoří ze starých knih

Obrázek - 5.E tvoří ze starých knih

Naše třída se zapojila do akce "Tvoření ze starých knih", které vyřadila Městská knihovna ve Vodňanech. Žáci využívají celých knih nebo jen obalů, hřbetů či knižního papíru k vytváření plošných i prostorových výtvorů.

Ze začátku šlo jen o pomalý rozjezd, než děti přišly s různými nápady a nestačili jsme se divit, co vše je možné vytvořit. Nyní nám jde práce od ruky a již máme první zdařilá umělecká díla na světě.

Chceme věnovat této zajímavé práci ještě několik hodin a doufáme, že některé naše výrobky budou vystaveny i v Městské galerii ve Vodňanech, kde od dubna chystají výstavu děl vytvořených ze starých knih.

vyvěšeno od: 24. 2. 2020

Jazykolamy na Výstavce

Obrázek - Jazykolamy na Výstavce     V naší družině ve Výstavce jsou oblíbené soutěže všeho druhu. Teď jsme 2 měsíce soutěžili v tom, kdo se naučí víc jazykolamů. Je zajímavé, že vyhráli kluci, přestože se říká, že jsou děvčata upovídanější.
text i foto: Chánová

Přednáška ve 4.B

Obrázek - Přednáška ve 4.B

Dne 18. února 2020 pořádala 4.B ZŠ Alešova úžasnou přednášku na téma 75.výročí od vylodění spojenců na plážích Omaha Beach.
Pozvali jsme si do třídy pana Miroslava Koubu, který se této události ve dnech 2. – 7. června 2019 zúčastnil.

Preventivní program

Obrázek - Preventivní program     Ve dnech 11. a 12. února proběhly na naší škole, v devátých ročnících a kvartě, preventivní přednášky policejního mluvčí por. Bc. Milana Bajcury na velmi aktuální témata Trestní odpovědnost mladistvých a Kyberkriminalita.​

LVVZ - Zadov

Obrázek - LVVZ - Zadov     Jako každý rok i letos se konal lyžařský kurz sedmých tříd z Bavorovské na svazích v lyžařském areálu Zadov - Kobyla a Churáňov. Počasí před kurzem lyžování moc nepřálo a tak se každý obával, zda bude dostatek sněhu. Naštěstí těsně před odjezdem začalo sněžit a tak mohl kurz bez problémů proběhnout. Přečtěte si jak kurz prožil jeden z žáků.

vyvěšeno od: 18. 2. 2020

Zima v družině ve Výstavní ulici

Obrázek - Zima v družině ve Výstavní ulici     Letošní zima je jiná než jsme zvyklí, žádní sněhuláci ani koulovačky, ale my neleníme a objevujeme svět kolem naší školy. Navštívili jsme několik dětských hřišť, vlakové nádraží a přilehlý park.

vyvěšeno od: 14. 2. 2020

Valentýnské tvoření

Obrázek - Valentýnské tvoření     Protože sv. Valentýn je u nás stále populárnější, proto jsme ve ŠD připravili pro děti odpoledne, kde si mohly vyrobit přáníčka, zápichy do květináčů, závěsné dekorace, nazdobit a naplnit krémem linecké košíčky a piškotová srdíčka nebo připravit jednohubky ve tvaru srdíček. To vše si potom odnesly domů a mohly podarovat své blízké.