vyvěšeno od: 8. 10. 2019

Nejkrásnější Švýcarsko

Obrázek - Nejkrásnější Švýcarsko    Poznávací jazyková expedice nás letos zavedla do atraktivních míst Švýcarska. Projeli jsme 11 kantonů z 26 a nejvíce poznali kanton Wallis, který sousedí s Itálií. V zemi velehor, sýrů a čokolády jsme se snažili používat německý jazyk, který se žáci učí od 7. třídy. Rámcový program celého zájezdu byl připraven tak, aby žáci mohli uplatnit německý nebo anglický jazyk. Byli jsme obklopeni sněhem, rozsáhlými ledovci, vysokými horami a překrásnými průsmyky.

vyvěšeno od: 7. 10. 2019

Gymnázium získalo Knihovničku Václava Havla

Obrázek - Gymnázium získalo Knihovničku Václava Havla     Ve středu 25. září proběhlo slavnostní předání Knihovničky Václava Havla Gymnáziu. Tuto knihovnu jsme převzali z rukou vzácného hosta – pana Michaela Žantovského, který k nám zavítal na besedu. Je odměnou za naši práci v projektu Knihovny Václava Havla, jehož cílem je vytvoření celorepublikové sítě základních a středních škol, které aktivně šíří myšlenkový odkaz prvního polistopadového prezidenta mezi své žáky. Nyní se do této sítě zapojila také naše škola. Smyslem knihovniček je vytvořit na školách malé prostory, v nichž shromažďují jak texty Václava Havla, tak texty s ním úzce související. Knihovnička obsahuje celou ediční řadu nakladatelství Knihovny Václava Havla a čítá přes 60 položek. Projekt umožňuje studentům a pedagogům knihy si půjčovat, číst je a pracovat s nimi.

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 7. 10. 2019

Podzim na Výstavce

Obrázek - Podzim na Výstavce

První měsíc ve škole nám utekl jako voda. V družině jsme nelenili a podnikli jsme několik výletů do přírody a do města. Navštívili jsme dětské hřiště u kulturního domu, postavili pro skřítky domečky a naučili se dělat pěkné účesy. Na podzim nás čeká spoustu tvoření s podzimní tématikou a také pouštění draků.

vyvěšeno od: 5. 10. 2019

Turistický kurz žáků 6. tříd

Obrázek - Turistický kurz žáků 6. tříd    Turistický kurz žáků šestého ročníku z pavilonu v Bavorovské ulici byl letos pojat netradičně. Začal v úterý 24. září 2019, ráno jsme odjeli do ZOO Ohrada poblíž Hluboké nad Vltavou, kde jsme měli domluvený program.

vyvěšeno od: 30. 9. 2019

Cyklokurz 8.CD

Obrázek - Cyklokurz 8.CD     Začátek školního roku znamená pro žáky osmých tříd, z budovy na Bavorovské, výlet do Volar na cykloturistický kurz. Jako každý rok i nyní měla většina žáků v očích obavy a někteří i strach ze šumavských kopců. Všichni žáci nakonec kurz úspěšně zvládli a hlavně si ho užili.

vyvěšeno od: 26. 9. 2019

Adaptační kurz 1.VG

Obrázek - Adaptační kurz 1.VG     Minulý týden si naše třída na pár dní odpočinula od výuky. Od 17. do 18. 9. jsme absolvovali adaptační kurz. Pobývali jsme v krásném a klidném prostředí lomeckého kláštera, kam se někteří naši spolužáci ze vzdálenějších měst a vesniček podívali poprvé. A protože Lomeček je poutní místo, ani my jsme nelenili a vydali se tam pěšky.

vyvěšeno od: 2. 9. 2019

Bezva Den

Obrázek - Bezva Den

vyvěšeno od: 13. 8. 2019

Vodácké kurzy 2019

Obrázek - Vodácké kurzy 2019

Tak jako každý rok i letos završily deváté ročníky naší školy školní docházku účastí na vodáckém kurzu. Každá z budov tráví kurz odlišným způsobem. Devítky z budovy Alešova se přemisťují po řece, takže každou noc tráví jinde. Devítky z budovy Bavorovská se učí začátky vodáctví na Lipenské přehradě a na závěr kurzu splouvají Vltavu. Přečtěte si o průběhu kurzů a také o zážitcích:

vyvěšeno od: 13. 8. 2019

Osmáci na cykláku

Obrázek - Osmáci na cykláku

Kopce, kopce a zas jen kopce. Tak jsme my, žáci osmých tříd, po většinu času vnímali průběh našeho pětidenního cyklistického kurzu. Letos jsme se od základny v Alešově ulici vydali autobusem na Šumavu do Přední Výtoně.

vyvěšeno od: 25. 7. 2019

V říši živočichů - sexta a septima na zookurzu

Obrázek - V říši živočichů - sexta a septima na zookurzu    Dne 27. května jsme se my, dvě třídy vodňanského gymnázia, vydaly na zookurz. Naše cesta začala v minibuse, kde jsme si navzájem povídali a předávali si svá očekávaní ohledně kurzu. Po cestě nás sice potkaly menší problémy s koly, ale vše se vyřešilo a jelo se dál. Po příjezdu do Lužnice jsme už netrpělivě vyhlíželi naše čtyřdenní ubytování. Po dlouhé cestě jsme se konečně dočkali a ubytovali se v terénní stanici botanického ústavu. Jedni byli z ubytování velmi překvapeni, ale druzí se zde cítili jako doma.