ZŠ Bavorovská Gymnázium
vyvěšeno od: 24. 12. 2021

Předvánoční dílny ve vodňanském gymnáziu

Obrázek - Předvánoční dílny ve vodňanském gymnáziu

Milým překvapením bylo pro žáky 5.C a 5.D pozvání na předvánoční (nejen) čtenářské dílny.

Poslední školní den roku 2021 jsme se tedy vydali na gymnázium, kde pro nás studenti spolu s paní učitelkou Mgr. Zdenkou Vavruškovou PhD. připravili zajímavý program.

Žáci si mohli vyrobit papírovou dárkovou krabičku, trochu si pohrát při Dobble hře s vánoční tématikou, popř. si procvičit svůj postřeh skládáním drobných puzzlů.

vyvěšeno od: 11. 12. 2021

Informace k možnosti PCR testování dne 13. prosince 2021

Obrázek - Informace k možnosti PCR testování dne 13. prosince 2021     Dne 13. prosince 2021 proběhne antigenní testování na onemocnění covid-19. Žáci Základní školy a Gymnázia Vodňany, kteří budou mít tento antigenní test pozitivní, mají možnost podstoupit za přítomnosti zákonného zástupce PCR test ze slin přímo ve škole (v době od 8:30-9:30 hod.). Tento test bude následně odeslán do laboratoře a výsledek testovaný obdrží formou SMS na uvedený kontaktní telefon.

vyvěšeno od: 10. 12. 2021

4.C tvoří a zdobí

Obrázek - 4.C tvoří a zdobí

Děti ze 4. C se zapojily do výzdoby společných prostor u nás ve škole. Celé tvoření probíhalo v rámci skupinové práce, kdy děti mezi sebou spolupracovaly a pomáhaly si. Každá skupina měla za úkol něco jiného: malování a lepení sněhuláka, balení imaginárních dárečků, tvoření bílých řetězů a vystřihávání a lepení vloček. Celou kompozici si můžete prohlédnout na fotografii. Všichni máme z odvedené práce radost a snad to potěší i ostatní.

Za 4. C L. Křenková

vyvěšeno od: 9. 12. 2021

PF 2022

Obrázek - PF 2022

vyvěšeno od: 6. 12. 2021

Informace ke karanténě

vyvěšeno od: 6. 12. 2021

Setkání s Mikulášem

Obrázek - Setkání s Mikulášem

Vpátek 3.12. se na školním dvoře naší školy v Alešově ulici uskutečnila netradiční MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA, kde nechyběli ani andělé a čerti. Program pro žáky 1. a 4. tříd připravili jejich spolužáci z9.A, 9.B a 9.C. Žáciprvního stupně si pro sv. Mikuláše a jeho andělský doprovod připravili krátké pásmo vánočních písní a čerti dohlíželi na plynulý průběh celého představení. Všem aktérům, pořadatelům i žákůmúčastníků tím to moc děkuji za dobře odvedenou práci i navození předvánoční nálady, která ten den prostupovala celou školou.

Iva Bukačová

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 3. 12. 2021

Podzimní pozdrav z družinové Výstavky

Obrázek - Podzimní pozdrav z družinové Výstavky

Zima pomalu klepe na dveře, tak jsme se rozhodli, že zavzpomínáme, co nám podzim pěkného přinesl. Abychom to měli u školy krásně podzimní, udělali jsme sbírku dýní, kterých se nám sešel pěkný počet. Děkujeme rodičům za poskytnutí přebytků ze zahrady. Dokonce se nám podařilo i dvě vypěstovat na školní zahradě. Na podzim jsme sklidili ještě pár jahod, celer, cibuli a spoustu mrkve.

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 30. 11. 2021

Listopad ve školní družině na Alešovce

Obrázek - Listopad ve školní družině na Alešovce

V listopadu se v naší družině událo několik akcí. Mezi ty větší patřila Halloweenská párty, návštěva Infocentra a Adventní tvoření.

Více si můžete přečíst v přiloženém pdf souboru.

vyvěšeno od: 23. 11. 2021

Prvňáci z Výstavky v ZOO na Hluboké

Obrázek - Prvňáci z Výstavky v ZOO na Hluboké

Začátkem listopadu jsme vyjeli na exkurzi do ZOO na Hluboké, Součástí návštěvy byl i výukový program „Mraveniště“ . Myslím, že lepší den jsme si vybrat nemohli. Od rána svítilo sluníčko a kolem 9,00 lákalo ven všechny obyvatele zoologické zahrady. Zažili jsme úžasnou podívanou. Děti viděly medvěda, mláďata tygrů, vlky s vlčaty, sovy, opičky, rosomáka a surikaty. I vydrám bylo smutno po návštěvnících a předvedly nám své veselé kousky.

Při výukovém programu se děti dozvěděly spousta zajímavostí ze života mravenců, zahrály si hry a mohly pozorovat život různých druhů mravenců, které u nás žijí.

Všem podzimní návštěvu doporučujeme.

Fotogalerie.

vyvěšeno od: 23. 11. 2021

Kulturní dům Vodňany a organizace Paměť národa

Obrázek - Kulturní dům Vodňany a organizace Paměť národa

Ve čtvrtek dne 11. 11. 2021 jsme navštívili s velkým rozestupem v sále jen pro třídy 8. B a 9. A  Kulturní dům Vodňany. Datum, ve kterém byl uskutečněn, napovídá název programu. Do Vodňan přijela paní Ing. Hana Hubková z organizace Paměť národa, aby nám přiblížila 17. listopad a dění kolem něj.

Více v přiloženém pdf.