Aktuality Družina
vyvěšeno od: 14. 11. 2022

BAREVNÝ PODZIM V DRUŽINĚ ZŠ ALEŠOVA

Obrázek - BAREVNÝ PODZIM V DRUŽINĚ ZŠ ALEŠOVA

Dvě oddělení ŠD ZŠ Alešova vyrazily v pátek 21.10. na podzimní procházku. Směr – cyklostezka Vodňany  - Pražák. Počasí bylo všelijaké. Sluníčko, vítr a nakonec i pár kapek deště. Ale tato cesta měla důležitý cíl, musíme naplnit krmelec. Donesly jsme kaštany, zrní, jablíčka a mrkev. Snad budou zvířátka spokojená a naplní si bříško před blížící se zimou.

Děkuji všem dětem a kolegyni Majce Pauchové

vyvěšeno od: 11. 11. 2022

Čtenářská dílna v 1.A

Obrázek - Čtenářská dílna  v 1.A

V pondělí 7.11.hned 1.vyučovací hodinu se žáci přesunuli do nové učebny – žákovské knihovny. Pozdravili se s knihovnicí, paní Hronkovou. Pak se děti pustily do práce. Obdržely kartičky s obrázky a  otázkou „ Kdo má …..?“ hledaly dalšího spolužáka, který by pokračoval v načaté řadě otázek a odpovědí. Popletenou pohádkou O Šípkové Karkulce pokračovaly v plnění úkolů. Všichni se moc snažili. Z knihovny jsme odcházeli s úsměvem na tváři a s pocitem dobře odvedené práce.

Chalupská, Mrázková

vyvěšeno od: 8. 11. 2022

Badatelské odpoledne

vyvěšeno od: 4. 11. 2022

Beseda o Janu Zrzavém

Obrázek - Beseda o Janu Zrzavém     První listopadový čtvrtek zavítali žáci 1.E do MěKS na besedu o malíři Janu Zrzavém. Paní spisovatelka Bc. Martina Havlínová dětem poutavým způsobem vyprávěla o životní cestě tohoto významného malíře.

vyvěšeno od: 1. 11. 2022

Podzimní kytice z listů 4.D

Obrázek - Podzimní kytice z listů 4.D

Poslední říjnový den byl neobvykle teplý, zalitý sluncem....zkrátka přímo vybízel k pobytu v přírodě. Naše třída se rozhodla vyrazit o výtvarné výchově ven a tvořit z krásně zbarveného javorového listí. Pod rukami nám vznikaly nádherné podzimní kytice, které zkrášlí nejen naši třídu, ale udělají jistě radost i rodičům. Ve fotogalerii se přesvědčte sami, jak se všem povedly.

vyvěšeno od: 31. 10. 2022

4.B na návštěvě MEVPISU

Obrázek - 4.B na návštěvě MEVPISU

Ve středu 19.10. se vydali žáci 4.B na návštěvu do střediska MEVPIS ve Vodňanech, zaměřeného na vzdělání a výchovu v oblasti ochrany vod, vodních živočichů a šetrného vodního hospodářství.

Tady na nás čekali příjemní průvodci, kteří pro děti připravili hezký program. Děti si povídaly o vodě, rybnících a řekách, zkoušely si ve skupinkách skládat puzzle různých ryb, při tom se dozvěděly o těchto rybách něco zajímavého. Pak přišla jedna z nejzábavnějších částí, a to plyšové ryby, o které byl mezi dětmi velký zájem a byla s nimi také zábava, když je zkoušely „ulovit“ do velkého podběráku.

vyvěšeno od: 25. 10. 2022

Oznámení – informace o pracovním místě

Obrázek - Oznámení – informace o pracovním místě

vyvěšeno od: 24. 10. 2022

Kyberbezpečnost

Obrázek - Kyberbezpečnost     Ve středu 12.10. navštívila 9. ročníky naší školy manažerka vodňanské pobočky České Spořitelny Lucie Skoková. Pro žáky měla připravenou přednášku o kyberbezpečnosti nejen na poli financí, ale i v internetové komunikaci.

vyvěšeno od: 21. 10. 2022

Volby do Školské rady - výsledky

vyvěšeno od: 19. 10. 2022

EVVO kurz Stožec

Obrázek - EVVO kurz Stožec

Žáci 7.C a 7.D vyjeli první týden v říjnu vlakem na Enviromentální kurz do Stožce. Pro žáky bylo připraveno několik výukových programů, které se rozložily do tří dnů a ve volném čase na žáky čekaly výlety po šumavské krajině. Žáci se z kurzu vrátili spokojení a doufáme, že si odnesli spoustu nových poznatků a zážitků.
Za pedagogický dozor J. Straka a L. Filip.