vyvěšeno od: 2. 12. 2023

Co se děje ve 3.C

Obrázek - Co se děje ve 3.C     Naše třída se zapojila do přípravy na vánoční jarmark. Zdobili jsme linecké cukroví, které se bude prodávat právě na jarmarku. Předvánoční atmosféru si ve třídě navozujeme zimní výzdobou oken, později dojde i na vánoční stromeček.... Další naší akcí byla návštěva Hopsária v Č. Budějovicích, kde byl pro třeťáky připraven program s dopravní tématikou. Děti měly možnost si také užít celý areál k pohybovým aktivitám.

vyvěšeno od: 1. 12. 2023

VÁNOČNÍ JARMARK

Obrázek - VÁNOČNÍ JARMARK

vyvěšeno od: 28. 11. 2023

Soutěže

Obrázek - Soutěže     Během posledního měsíce proběhlo na škole několik soutěží. Přinášíme vám jména nejlepších žáků v některých z nich.

vyvěšeno od: 28. 11. 2023

Psí návštěva v 0.PT

vyvěšeno od: 23. 11. 2023

Ředitelské volno 27. 11. 2023

Obrázek - Ředitelské volno 27. 11. 2023

Ředitelka školy vyhlásila dle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., školského zákona v platném znění na 27. 11. 2023 volný den (tzv. „ředitelské volno“). Volný den byl vyhlášen z důvodu, že víc jak 95 % zaměstnanců se připojuje ke stávce.

Barbora Křížková Louženská

Aktuality Pro rodiče a veřejnost Družina
vyvěšeno od: 23. 11. 2023

Informace ke stávce 27.11.2023

Obrázek - Informace ke stávce 27.11.2023

Vážení rodiče, studentky, studenti, informuji vás tímto o naší podpoře výstražné stávky, kterou vyhlásil Českomoravský odborový stav pracovníků ve školství na pondělí 27.11.2023. Víc jak 95 % zaměstnanců se připojuje ke stávce (všichni nepedagogičtí pracovníci). Škola není schopná zajistit svůj provoz a bude v pondělí 27. listopadu zavřena. Děkujeme za pochopení.

Více informací zde.

vyvěšeno od: 21. 11. 2023

Matematika kolem nás 2.A

Obrázek - Matematika kolem nás 2.A

V projektovém dnu 16.11.2023 jsme se ve 2.A věnovali matematice a jejímu využití v praxi. Děti se rozdělily do skupin a plnily různé úkoly, za které mohly získat body. Zapeklitým oříškem byla druhá část aktivit, kdy musely složit rozstříhané geometrické tvary.

Na následující vycházce jsme měřili úseky na stopy, kroky a potom za pomoci pásma naměřili vzdálenost 1 km. Odpolední tvoření bylo věnováno výtvorům z geometrických tvarů. A tak všichni s nadšením podle svojí fantazie tvořili roboty a ulice plné domků. Domů odcházeli žáci s pocitem dobře odvedené práce.

Aktuality Družina
vyvěšeno od: 15. 11. 2023

Zajímavé akce v ŠD

Obrázek - Zajímavé akce v ŠD     V prvním listopadovém týdnu se v ŠD Alešova uskutečnily hned dvě akce. První byla 2.11., kdy nás na školním dvoře navštívili policisté z Protivína. Děti si vyzkoušely helmu, obušek, pouta, vestu a křížem krážem prolezly policejní auto. Zkusily, jaké to je mluvit do vysílačky a ptaly se policistů na nejrůznější otázky. Zpět do družiny odcházely velice nadšené a spokojené.

vyvěšeno od: 13. 11. 2023

Podzimní bádání s jazyky

Obrázek - Podzimní bádání s jazyky     Badatelské odpoledne na Alešovce již potřetí, tentokrát ve znamení jazyků. Prostorami školní družiny, kuchyňky i počítačové učebny zněly během devátého listopadového odpoledne angličtina, němčina, čeština pro cizince i ukrajinština.

vyvěšeno od: 13. 11. 2023

Plavání 3.C a 3.D

Obrázek - Plavání 3.C a 3.D     Třídy 3. C a 3. D absolvovaly 5 lekcí plaveckého výcviku v píseckém krytém bazéně.  Žáci si opět mohli pod vedením zkušených lektorek prohloubit dovednosti v plavání, a to nejen vylepšením plaveckých stylů, ale i délkou uplavaných metrů. Děti si všechny hodiny báječně užily. Všem se dařilo, a tak si zaslouženě při poslední lekci odváželi zasloužená "mokrá vysvědčení."