vyvěšeno od: 11. 11. 2019

Bezva Den

Obrázek - Bezva Den     V úterý 1. října se dveře všech budov naší školy otevřely dokořán a uvnitř se pedagogové i žáci těšili na návštěvu rodičů a přátel školy. Byl totiž BezvaDen, den otevřených dveří.
Přálo nám i počasí, které do svého repertoáru zařadilo slunný a teplý den, takže mohly proběhnout všechny venkovní aktivity.

vyvěšeno od: 10. 11. 2019

Podzimní tvoření a mlsání

Obrázek - Podzimní tvoření a mlsání    Jak už jsme si ve ŠD zvykli, každých čtvrt roku připravujeme pro děti větší akci, kdy se snažíme propojit kroužek sportovní, výtvarný a vaření. Každé oddělení si něco přichystá a děti si postupně ve skupinách něco vyrobí, upečou či uvaří a v tělocvičně si zasportují a zasoutěží. Letošní první akcí bylo "Podzimní tvoření a mlsání".

vyvěšeno od: 9. 11. 2019

Halloweenské pečení na kroužku vaření

Obrázek - Halloweenské pečení na kroužku vaření    Z dotačního programu jsme letos na kroužky do školní družiny dostali pomůcky, které nám pomohou dělat naší činnost zajímavější a zábavnější. Jednou z pomůcek byla halloweenská forma na pečení. Samozřejmě jsme toho museli využít a něco strašidelného upéct. Ušlehali jsme těsto, obarvili potravinářským barvivem, dali do formy, upekli a nakonec dozdobili bílkovým sněhem. A aby se děti během pečení nenudily, vyváleli si ještě z připraveného těsta hrozivé prsty čarodějnice. Místo nehtů použily mandle, krev nahradila marmeláda. A výsledek ...."děsivý".

vyvěšeno od: 9. 11. 2019

Nástěnka v prodejně Jihočeská drůbež

Obrázek - Nástěnka v prodejně Jihočeská drůbež    Až do října letošního roku připravovala nástěnku v podnikové prodejně Jihočeská drůbež paní vychovatelka Jarmila Chánová s dětmi ze ŠD ve Výstavní ulici. Od listopadu se na výzdobě podílejí děti z kroužku "Dovedné ruce" ze ZŠ-Bavorovská. Doufám, že se jim to bude dařit také tak skvěle a nástěnka se bude líbit.

vyvěšeno od: 4. 11. 2019

Informace ke stávce

Obrázek - Informace ke stávce

Základní škola a Gymnázium Vodňany

ČMOS pracovníků školství vyhlásil na středu 6. 11. 2019 jednodenní stávku.

Odborová organizace naší školy projednala se zaměstnanci rozsah a formu připojení k této stávce. Většina zaměstnanců se ke stávce připojila.

Z tohoto důvodu bude škola  - Základní škola Alešova, Bavorovská a Výstavní mimo provoz, nebude probíhat výuka, školní družina nebude v provozu. Výuka bude pokračovat od čtvrtka 7. 11. 2019.

Výuka na gymnáziu bude probíhat podle rozvrhu.

Ve Vodňanech 4. 11. 2019
Mgr. Jarmila Rybáčková - Ředitelka školy
Mgr. Jana Vršecká - Předsedkyně odborové organizace

Důvod stávky.doc

vyvěšeno od: 24. 10. 2019

pobytový program v SEV Stožec

Obrázek - pobytový program v SEV Stožec     Na začátku října navštívili žáci sedmých ročníků z Bavorovské Středisko Environmentální Výchovy (SEV) Stožec. Během dvoudenního pobytu se dozvěděli mnoho zajímavých informací o přírodě v NP Šumava. Děti si prohloubily znalosti ve 3 výukových programech: Vítejte v NP Šumava, Šumava rysíma očima a Ptačí říše.

vyvěšeno od: 23. 10. 2019

Ekologický kurz ve Stožci

Obrázek - Ekologický kurz ve Stožci

Ekologický kurz ve Stožci v prostředí šumavské přírody, kterou absolvují vždy žáci tercie, se letos konal 9. – 11. října.

Očekávání krásně zbarveného podzimu na Šumavě nám tentokrát pokazilo deštivé počasí.

vyvěšeno od: 18. 10. 2019

Výtvarná soutěž na Výstavce - září

Obrázek - Výtvarná soutěž na Výstavce - září     Děti ve školní družině si oblíbily výtvarné soutěže, které si každý měsíc vyhlašujeme. První soutěž v tomto školním roce měla zadání- Letíme do vesmíru a objevujeme novou planetu.
Chánová J. vychovatelka

vyvěšeno od: 16. 10. 2019

Listopad 1989 očima Martina Mejstříka

Obrázek - Listopad 1989 očima Martina Mejstříka

Bývalý český politik, antikomunista, jeden z hlavních představitelů a organizátorů studentského hnutí, které se podílelo na rozpadu komunistického režimu v Československu v roce 1989.

Místo konání: Mezinárodní environmentální vzdělávací, poradenské a informační středisko ochrany vod Vodňany (MEVPIS), Na Valše 207, Vodňany

vyvěšeno od: 15. 10. 2019

Preventivní program Do světa

Obrázek - Preventivní program Do světa

Nebudeme se učit, radovaly se děti ze 2.C. Ve třídě během dopoledne proběhl preventivní program. Během něj se děti dozvěděly něco zajímavého o svých kamarádech, hrály hry založené na spolupráci a ohleduplnosti. Těžké bylo najít „ztracené“ spolužáky, „zabrzdit“ auto, ve které jsme se přeměnili a úžasné byly i „závody“ Velká pardubická. Každého jistě potěšilo, když ho spolužák pochválil. Veselé dopoledne jsme zakončili hrou „Dobrý den, pojďte ven“. Závěrem jsme litovali, že nemůžeme v hraní ještě pokračovat.